דליפת האמוניה בעכו: התושבים יכולים לחזור לשגרה

דליפת האמוניה בעכו: תושבים יכולים לחזור לשגרה
צוותי כיבוי יצרו "קיר" מים להגנה על התושבים עד סיום אטימת הצנרת, על ידי עובדי המפעל. תנועת הרכבות שבה לסדרה. שלושה נפצעו קל באירוע. המשטרה סגרה את הקניון הסמוך וכבישים באזור. גם תחנות הרכבת עכו ונהריה נסגרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת דליפת האמוניה בעכו, יוני 2019
צילום: צילום: דוברות המשטרה

13 צוותי כיבוי פעלו היום (חמישי) במפעל יוניליוור בעכו בעקבות דליפת אמוניה, העובדים ומבקרים בקניון סמוך הורחקו מהמקום והקניון נסגר. הכבאים הכילו את האירוע אך עדיין לא הושגה שליטה מלאה. מגן דוד אדום העניק טיפול לשלושה פצועים קל בעקבות הדליפה. לאחר סיום האירוע, משירותי כבאות והצה נמסר כי התושבים יכולים לחזור לשגרה, ותנועת הרכבות שבה לסדרה. הדליפה נגרמה ככל הנראה בעקבות ערבוב של אמוניה עם שמן והתאדות התמיסה אל מחוץ למפעל.


חזי מוצפי מכיבוי והצלה עדכן בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "כרגע האירוע מוכל ועוד מעט חוזרים לשגרה. מה שהיה שם ככל הנראה זה דליפה שנגזמה לאור ערבוב אמוניה עם שמן והתאדות התמיסה אל מחוץ למפעל. זה מה שגרם כנראה לצריבה בעיניים לאזרחים שהיו בקניון ובסמוך לו. רמת החומר באוויר הייתה 30 וירדה ל-0. מה שעשינו, פינינו את האזרחים מהקניון אל מקום מבטחים והופעלו שם מערכות מים. הכל חזר לשגרה". 

תחנות הרכבת בעכו ובנהריה נסגרו לתנועה בעקבות הדליפה. כמו כן, נסגרו כבישים באזור עכו סמוך לאחר המפעלים בצומת הרחובות בן עמי ודרך הארבעה. 

הפופולריים