"זה מפעל חיי": הפנסיונר שמלמד ילדים זהירות בדרכים

מוטי מלמד ילדים זהירות בדרכים | סיפורים מכאן
אחרי שאיבד את נכדתו בתאונת דרכים - מוטי בן ה-72 מגיע בכל שבוע לגן כדי ללמד את הילדים על זהירות בדרכים | סיפורים מכאן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיפורים מכאן: מוטי המתנדב
צילום: תומר ממיה

מוטי קיאני, פנסיונר בן 72 מחולון, מגיע מדי שבוע אל "גן פטל" - שם הוא מלמד את הילדים על זהירות בדרכים. "אני מתנדב בהרבה מקומות, אבל זה פרויקט של חיים ומוות", אומר מוטי. "אנחנו יוצרים סרטון, סיפור, ממלאים דפי צביעה. הרבה פעמים עושים תהלוכות בשכונה עם הילדים, עם שירים ועם דגלים".

בחמש השנים האחרונות מגיע מוטי אל הגן, והילדים כולם קופצים סביבו. הם מדקלמים את חוקי הזהירות בדרכים ואפילו משפיעים על ההורים שלהם. "לא פעם באים אלי הורים ואומרים לי 'תשמע, מוטי, הילדה לא נותנת לי לדבר בסלולרי באוטו' או 'הילדה מבקשת ממני לשים שתי ידיים על ההגה'". 

לא סתם בחר מוטי בנושא הזה. לפני חמש שנים הוא נפגע ישירות ממכת תאונות הדרכים. "אני עם שלושה ילדים, ולצערי לפני חמש שנים הבת שלי הייתה מעורבת בתאונה", מספר מוטי. "מונית נכנסה בהם, כששתי הנכדות שלי היו בפנים. אחת מהנכדות נהרגה, ארבעה חודשים לפני בת המצווה. חרב עלי עולמי".

"זה פצע, שידמם כל החיים", אמר מוטי בכאב. "אספתי את עצמי, המשכתי ואמרתי, 'אעשה משהו משמעותי, שיכול להשפיע'. עד המוות אמשיך לחנך ילדים לזהירות בדרכים". מוטי יודע שהפרויקט שלו הוא רק טיפה בים, אבל נראה שהוא לא ממש יכול להפסיק. "כל שבוע אני שומע שאיזה ילד נפגע, וכואב הלב. אני כבר לא יודע מה עוד אפשר לעשות על מנת לטפל בנושא, במיוחד בקרב ילדים". מוטי מסכם בקריאה למשתמשי הדרך: "אנא, קחו את המודעות הזאת. שמרו על נפשותיכם".

הפופולריים