משרד הבריאות אסר על תלמידים שלא חוסנו נגד חצבת להיכנס לבית ספר בחדרה

"תלמידים שלא חוסנו נגד חצבת לא ייכנסו לביה"ס"
הרופא המחוזי הורה למנהל בית הספר למנוע מ-120 ילדים שלא חוסנו, להיכנס לשטח בית הספר הדמוקרטי זאת לאחר ששני תלמידים כבר חלו, והחשש ממקרים נוספים בימים הקרובים. במכתב ששלח הרופא, הבהיר כי התלמידים לא חוסנו בשל סירוב הוריהם, וכי יוכלו לשוב ללימודים לאחר שיקבלו מנת חיסון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיכון
צילום: -

משרד הבריאות הורה למנוע מ-120 תלמידי בית הספר הדמוקרטי בחדרה, שאינם מחוסנים נגד מחלת החצבת, להיכנס לשטח בית הספר מחשש להדבקה. במכתב ששלח הרופא המחוזי למנהל בית הספר לאחר ששני תלמידים חלו בחצבת, צוין כי בבית הספר ישנו שיעור גבוה של תלמידים לא מחוסנים ולכן ייתכנו מקרים נוספים בימים הקרובים. הרופא, פרופ' שמואל רשפון, הדגיש במכתבו כי התלמידים - 51 תלמידי תיכון ו-69 תלמידי יסודי - לא חוסנו בשל סירוב הוריהם. 

"לאור הסכנה הממשית בהידבקות בחצבת מהמשך הגעתם של אותם ילדים אשר אינם מחוסנים לבית הספר, אני מורה לא לאפשר לילדים שאינם מחוסנים להיכנס לבית הספר היסודי והתיכון. הילדים יהיו רשאים לחזור לבקר בו מיד לאחר שיקבלו לפחות מנה אחת של חיסון נגד חצבת וכפוף לאישור משרד הבריאות", כתב הרופא.

המכתב ששלח הרופא המחוזי למנהל בית הספר בחדרה

תגובת עיריית חדרה ובית הספר הדמוקרטי בעיר: "היום נערך דיון קהילתי בעקבות הצו של רופא המחוז על מניעה כניסתם של התלמידים הלא מחוסנים לבית הספר עד ה-30.6. קהילת בית הספר היא קהילה שומרת חוק ותעמוד בהנחיות משרד הבריאות. הוראותיו של רופא המחוז התקבלו כלשונן והעניין של עמידה או אי עמידה בצו לא הובא להחלטה. אנו מבינים את הרגשות הסוערות ומצויים בשיח חינוכי עם תלמידי וקהילת בית הספר".

הפופולריים