מאות מפגינים מול בית ראש הממשלה נגד סגירת שדה דב

מאות מפגינים מול בית רה"מ נגד סגירת שדה דב
המפגינים קוראים לממשלה לאמץ חלופות לסגירת שדה התעופה המחבר בין אילת למרכז. ראש עיריית אילת: "למה אתם נחפזים, מאיפה באה הרשעות הזאת?". בעקבות ההפגנה נחסם צומת כיכר פריז בירושלים לתנועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד סגירת שדה דב מול בית ראש הממשלה, יוני 2019
צילום:

מאות מפגינים היום (שני) מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה נגד סגירת שדה התעופה "שדה דב" בתל אביב. בעקבות ההפגנה נסגר לתנועה צומת כיכר פריז בעיר, והמשטרה ממצליצה לנהגים להימנע מלהגיע למקום. ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הודיע שבשבוע הבא תעלה המחאה מדרגה, והמפגינים צפוים לאזוק את עצמם לשדה. 

"הפתרון שאנו מציעים כה פשוט. אנו אומרים למדינה יש לך תכניות, לכו על התכניות, ברגע שתסיימו העבודה על הגוש הראשון בתווך הזה נשב ונבחן מה עושים לטובת העיר אילת", אמר הלוי בהפגנה. "לא יקרה שום דבר בשלוש שנים הבאות. הבנייה תחל רק עוד חמש שש שנים, ואני שואל מה אתם נחפזים מאיפה באה הרשעות הזאת? התשובה היא כסף". 

אבי בניהו נאם בהפגנה ואמר: "ראש הממשלה, אתה עומד להפר את הסעיף הראשון בהסכם הלא כתוב בין הממשלה לפריפריה הרחוקה. באנו להזהיר ולדרוש, עצור את סגירת שדה דב". 

אתמול פורסם שבעקבות המחאה בוחנת הממשלה אפשרות להפעיל מחדש את שדה התעופה הישן באילת. זאת שלושה חודשים בלבד לאחר שהשדה הוותיק נסגר והטיסות הועברו לשדה התעופה רמון שנחנך לאחרונה. השדה החדש נמצא מחוץ לעיר והתושבים התלוננו על פגיעה באיכות חייהם שכן לוקח להם זמן רב יותר להגיע לשדה התעופה החדש.

בשבוע שעבר הודיעה עיריית תל אביב-יפו על קידומה של תכנית חלופית לפינוי שדה התעופה שדה דב. הוועדה המקומית תדון בתכנית הכוללת הקמת שדה תעופה אזרחי לצד רובע מגורים. על פי התכנית יישאר שדה התעופה במקומו הנוכחי אך היקפו יצומצם, ולצדו, ממזרח למסלול הצבאי הקיים, יוקצה שטח לבנייה למגורים של כ-8,000 יחידות דיור וכ-300 קמ"ר של שטחי תעסוקה, מסחר ומלונאות. התכנית החלופית הוצעה כדי לאפשר לממש את ההתחייבות כלפי בעלי הזכויות הפרטיים בשטח.

הפופולריים