רשות שדות התעופה מודה: שיבושים בקליטת GPS בנתב"ג: "אין סכנה"

רשות שדות התעופה מודה: יש שיבושי GPS בנתב"ג
בעקבות הפרסום בכאן חדשות, מודים ברשות כי קיימים שיבושים בקליטת אות ה־GPS במרחב נמל התעופה, אך מוסיפים כי השיבושים לא מסכנים טיסות - בניגוד לעמדת איגוד הטייסים וחברות נוספות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נמל תעופה בן גוריון, נתב"ג
צילום: צילום: פלאש 90

בעקבות הפרסום בכאן חדשות אמש כי בשבועות האחרונים ישנם שיבושים בקליטת ה־GPS במרחב נמל התעופה בן גוריון, מודים היום (שני) ברשות שדות התעופה בתקלה ואומרים כי "השיבוש אינו מסכן את בטיחות המטוסים או הטיסה. נמל התעופה בן גוריון מצוייד במכשור בטיחותי תעופתי מהמשוכללים בעולם בתחום התעופה". זאת בניגוד לעמדת איגוד הטייסים וחברות תעופה נוספות, שביקרו בחריפות את התנהלות הרשות והתריעו כי ההתנהלות "מסכנת את בטיחות הטיסה בנתב"ג".

עוד הוסיפו ברשות כי "בנתיבי הטיסה ובנתיבי הנחיתה וההמראה יש חלופות טכנולוגיות מבצעיות שאינן מצריכות קליטת GPS ומגדל הפיקוח מנחה את המטוסים לחלופות אלו בעת הצורך. בנוסף, פקחי הטיסה עוקבים אחרי כל מטוס ממריא ונוחת על מסך המכ"ם ומוודאים שאינו סוטה מנתיבו ומהגובה הנדרש".

לעומת זאת, טייסים וחברות התעופה טוענים כי שיבושי ה־GPS אינם מדווחים להם בזמן כנדרש על פי חוקי התעופה וכתוצאה מכך "מתקבלות התראות שווא וסטיות מנתיבי הטיסה במרחב". גם אל על מודעת לבעיה וביקשה מהרשות לגבש פתרון מיידי לבעיה הייחודית בסביבת נתב"ג "שמהווה איום בטיחותי לכלל המפעילים האוויריים, כולל לחברות הזרות".


הפופולריים