"לא משאירים גור בשטח": המציל של כלבי חברון

"לא משאירים גור בשטח": המציל של כלבי חברון
כשבן עוזרי מקבל טלפון מחייל - זה נגמר בהצלת חיים של כלב. ככה נראה לילה עם האיש שנכנס לתוך הכפרים כדי לחלץ גורים בסכנה | גדולים מהחיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן כלבים חברון גדולים מהחיים - שטיפה
צילום: צילום: דיגיטל תאגיד כאן

בן עוזרי, בן 22 מתל אביב, השתחרר לפני כחצי שנה משירות קרבי בצה"ל ומאז משקיע את כל זמנו ומרצו להצלת כלבים נטושים בחברון. עוזרי מעיד על עצמו שמאז ומעולם אהב כלבים, אך בזמן שירותו הצבאי נתקל במקרים רבים של כלבים נטושים - והתחיל לפעול על מנת לחלץ אותם. "אני לא יכול לתת לרגש לפעול פה", אומר עוזרי. "אם אתן - אני אקרוס נפשית, אז יש אטימות כלשהי".

עם הזמן, הפך עוזרי לכתובת שאליה פונה כל חייל באזור שנתקל בבעל חיים שזקוק לעזרה. "המספר שלי עבר להרבה חיילים, אבל לא הצלחתי לתת מענה לכולם. אני רק בן אדם אחד", הוא מספר. לדבריו, במהלך השנתיים ששירת בחברון חילץ כ-600 כלבים וחתולים. חלקם היו פצועים, חולים או סבלו מהתעללות. הוא מעיד שהחודש הכי עמוס שהיה לו כלל חילוץ של 31 כלבים. "הרבה רואים בי משוגע", מודה עוזרי, ומספר שבסופי השבוע הוא הולך לימי אימוץ במקום לצאת עם חברים.

בעמוד הפייסבוק שלו, מתעד עוזרי חלק מהחילוצים וממאמצי השיקום של בעלי החיים שהציל. הוא גם פונה לגולשים בבקשה לתרומות על מנת לממן את המשך פעילותו. את הכלבים שהוא מחלץ, עוזרי מעביר לקבלת טיפול וטרינרי. פעמים רבות הוא נאלץ לשלם מכיסו על אשפוז ועל טיפולים מיוחדים. "אנשים עוזרים, אבל כשהייתי חייל היו עוזרים יותר", הוא אומר. נכון להיום, החוב שלו למרפאות השונות עומד על כ-30,000 שקלים.

מתעד כדי לגייס תרומות. עוזרי במהלך חילוץ כלב פצוע

לפי הערכות של עמותת "תנו לחיות לחיות", בכל שנה ננטשים בישראל עשרות אלפי כלבים, רובם באזור הדרום. בישראל ישנם גם יותר מ-30,000 כלבים משוטטים, מה שמוביל למספר גבוה של כלבים מומתים - כ-100,000 בכל שנה.

הפופולריים