ריבלין: צריך להמשיך לתקן את הכשלים בקליטת יהודי אתיופיה

ריבלין: לתקן את הכשלים בקליטת יהודי אתיופיה
עוד אמר נשיא המדינה בטקס האזכרה הממלכתי, לזכר 4,000 מיהודי קהילת ביתא ישראל שנספו בדרכם לארץ ובמהלך ההמתנה לעלייה, שנערך בהר הרצל: "אתם חלק בלתי נפרד מהחברה". ראש הממשלה: "מאז הביקור של מלכת שבא אצל שלמה המלך לא היה ביקור גומלין באתיופיה, אני צופה שיהיו עוד הרבה ביקורים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריבלין טקס זיכרון יהודי אתיופיה
צילום: צילום: נועה ריבקין פנטון

"החברה הישראלית מחויבת להמשיך ולתקן את הכשלים שנוצרו בתהליך הקליטה של יהודי אתיופיה": כך אמר היום (ראשון) נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בטקס יום הזיכרון הממלכתי ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, שנערך בהר הרצל. כ-4,000 מיהודי קהילת ביתא ישראל נספו בדרכם לארץ ובמהלך ההמתנה לעלייה לישראל, במחנות הפליטים בסודאן. 

עוד אמר הנשיא כי "הגיע הזמן לחדול ולדבר על 'שילוב', ועל יוצאי אתיופיה כעל קבוצה נפרדת. הישראלים יוצאי אתיופיה הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, מעם ישראל, מהחברה הישראלית ומהסיפור הישראלי. אחים אנחנו".


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס: "אני יודע שיש עוד עבודה לפנינו כדי להבטיח את המשך ההשתלבות של יוצאי אתיופיה, יחד עם נציגי העדה אנחנו מתכנסים כדי לקדם יוזמות, אני מעודד כי הפעולות שלנו מניבות. 

"אני גם מתייחס לתופעות שפוגעות ביוצאי אתיופיה כמו התנכליות גזעניות, היחידה הממשלתית למאבק בגזענות מטפלת בכל תלונה על יחס גזעני, לא נסבול תופעות כזאת במדינת היהודים הדמוקרטית, אתם ראויים לכבוד גדול מאוד,  זו המדינה שלכם, זו הארץ שלכם, זו הבירה שלכם".

בחודשים האחרונים שררה מתיחות רבה בקרב יוצאי אתיופיה בעקבות הירי ביהודה ביאגדה בן ה-24 על ידי שוטר בבת ים בחודש ינואר האחרון. בעקבות המקרה יצאה קהילת יוצאי אתיופיה במחאה המונית נגד האלימות המשטרתית שמופנית כלפי הקהילה.

שיא המחאה היה בהפגנה בת אלפי משתתפים בתל אביב, במסגרתה חסמו המוחים את נתיבי איילון. בסוף ההפגנה החלו עימותים של עשרות מבין המוחים עם כוחות המשטרה במקום. המתפרעים השליכו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים והבעירו פחי אשפה. שישה שוטרים נפצעו קל ו-11 מתפרעים נעצרו.

הפופולריים