להפוך זבל לזהב: האיש שמציל חפצים שאף אחד לא רוצה

להפוך זבל לזהב: האיש שמציל חפצים משומשים
כשהיה ילד, תומר אהב להסתובב ברחובות עם עגלת סופר ולחפש דברים בזבל. היום הוא הפך את התחביב למפעל חיים, ומשקיע את כל מה שיש לו כדי לחבר בין חפצים שאיש לא מעוניין בהם - לבין מי שזקוק להם יותר מכל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדולים מהחיים - שינוע חברתי
צילום: אין

תומר שמש הוא היזם והמנכ"ל של עמותת "שינוע חברתי" - פרויקט שמקווה לשמש פיתרון לעודפי התעשייה בישראל, ולשנע אותם למי שבאמת צריכים אותו. "מה שאנחנו בעצם מנסים לעשות זה לייצר גשר לוגיסטי שמחבר בין העודפים לבין מי שצריך אותם", מסביר תומר, "אין איזשהו מחסן שיודע לקנות ולמכור את זה. אנחנו בעצם מייתרים את כל הבלגן".

עמותת "שינוע חברתי" זוכה לתמיכה מ"פרויקט יוסף" - חברה לתועלת הציבור שמספקת את כל השירותים הלוגיסטיים - וכן "ארץעיר", שמשמשת פלטפורמה לפעילות העמותה ומספקת מעטפת וחיבור לקהילות משימתיות בארץ.

מבחינת תומר, לא רק מזון או ציוד רפואי הם הכרחיים לחיים תקינים, אלא גם ריהוט וחפצים. "אם זה נער בפנימייה, או קשיש ניצול שואה, או כל אחד שבאמת צריך את הדברים האלה ואין לו, והם מקבלים חיים מחדש אצלו בבית - עשינו משהו אדיר".הדברים האלה מקבלים חיים מחדש אצלו בבית עשינו פה משהו אדיר", הוא מספר בהתרגשות. "אנחנו מונעים הטמנה של עשרות אלפי פריטים בחודש. בסוף, אם אנחנו רוצים לעשות שינוי אמיתי בתחום הקיימות, בתחום האקולוגי, בתחום הצריכה - אז זה צריך להיות במספרים גדולים".

הפופולריים