"כל כך הרבה גורים שרופים": המתנדבים שמצילים את חתולי ל"ג בעומר

המתנדבים שמצילים את חתולי ל"ג בעומר מהלהבות
כבר שמונה שנים ששירי מפעילה סיירת מתנדבים, שתפקידה להציל כמה שיותר חתולים וגורים שנזרקים למדורות ל"ג בעומר. חלק גדול מהמתנדבים היו עדים בעבר למקרים קשים של התעללות בבעלי חיים במהלך החג, ולדבריה - התופעה הקשה רווחת בקרב ילדים מכל הגילים ומכל שכבות האוכלוסייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כאן מגיבים - חתולים בל"ג בעומר
צילום: אין

בשמונה השנים האחרונות, מפעילה שירי קאלו-בלקין סיירת מתנדבים שמפטרלת בל"ג בעומר בין המדורות ומנסה להציל את חייהם של גורי חתולים שמושלכים אל האש. הסיירת פועלת באזורים רבים ברחבי הארץ, תוך הקפדה שכל קבוצה תאויש בגבר אחד לפחות.

לפי שירי, התופעה רווחת בקרב ילדים מכל הגילים ומכל שכבות האוכלוסייה. "אחד המקרים שלא יוצאים לי מהראש, זה כשלקחו גורי חתולים ועטפו אותם באלומיניום, כמו תפוחי אדמה", מספרת שירי. "מה היה החטא הכל-כך גדול שלו, שהוא צריך לקבל עונש של שריפה בעודו בחיים?".

לסיור הראשון שלה, שנערך בחולון, יצאה שירי עם שתי חברות נוספות. מאז גדל צוות המתנדבים והוא מונה כ-35 גברים ונשים מכל רחבי הארץ. כל קבוצה חולשת על אזור מסוים, ומסיירת בליל ל"ג בעומר כשהיא חמושה בפנסים. חלק גדול מהמתנדבים שלוקחים חלק בפעילות כבר היו עדים בעבר למקרים קשים של התעללות בבעלי חיים, שעיקרה בערב ל"ג בעומר.

"כשאתה רואה כל כך הרבה חתולים שרופים - משהו בך מת", אומרת שירי. לצערם של המתנדבים, למרות המאמצים הרבים - קבוצות הווטסאפ שלהם מוצפות מדי חג בתמונות זוועה של חתולים ובעלי חיים נוספים שעברו התעללות קשה במדורות.

הפופולריים