אסון המנוף ביבנה: כל אתרי הבנייה יושבתו ביום חמישי למשך חצי יום

אסון המנוף ביבנה: אתרי בנייה יושבתו בחמישי
ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ יקימו מטה בטיחות משותף למלחמה בתאונות העבודה בענף הבנייה. כך הוחלט בתום ישיבת חירום משותפת בעקבות האסון אתמול. לאחר השימוע לבעלי החברה הקבלנית, המשטרה סגרה את אתר הבנייה ל-30 יום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אתר בנייה בירושלים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות אסון המנוף ביבנה - יושבתו ביום חמישי כל אתרי הבנייה בארץ למשך חצי יום. זאת, במטרה לערוך מפגשי הסברה, למידה וחידוד כללי הבטיחות. כך הוחלט היום (שני) במסגרת דיון חירום בין יו"ר ההסתדרות, ארנון בן דוד, לבין נשיא התאחדות בוני הארץ, ראול סרוגו. בפגישה הוחלט גם להקים מטה פעולה משותף שיקדם את הבטיחות בעבודה. כמו כן, לאחר השימוע לבעלי החברה הקבלנית, המשטרה סגרה את אתר הבנייה ביבנה ל-30 יום.

במסגרת הפגישה נקבעו שורה של צעדים מידיים, בין השאר, להקים מטה בטיחות משותף שבראשו יעמוד האלוף במילואים, אייל בן־ראובן. פעילות המטה תתוקצב בהיקף של מיליוני שקלים והוא יפעל במשך כל ימות השנה, במטרה להגביר את הבטיחות בענף הבנייה, באמצעות הסברה, הדרכה ופעולות משותפות מול הממשלה.

עוד הוחלט כי בעוד שבועיים ייערך כנס חירום והסברה המיועד למעסיקים ולעובדים, ושכל האירועים והכנסים שתוכננו לשנה הקרובה לעובדים ומנהלים בענף ימוקדו בנושא הבטיחות בעבודה. בנוסף, הצדדים הסכימו לפעול אל מול הממשלה במטרה לקדם עקרונות לחקיקה מוסכמת שתסדיר את כל היבטי האחריות לבטיחות באתרי הבנייה, לרבות אחריות המזמין.

כמו כן, בעוד כשלושה שבועות על מטה הבטיחות לפרסם תוכנית עבודה שמטרתה שינוי יסודי של תחום הבטיחות בענף הבנייה.

הפופולריים