אדלשטיין בהתנחלות חומש: עלינו לבטל את חוק ההתנתקות ולהתיישב כאן

אדלשטיין בהתנחלות חומש: עלינו לחזור לכאן
12 ח"כים ביקרו היום בהתנחלות המפונה חומש - שהכניסה אליה אסורה מתוקף חוק ההתנתקות - וקראו לבטל את חוק ההתנתקות ולהקים מחדש את היישובים שפונו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
12 ח"כים בחומש, יולי אדלשטיין
צילום:

12 חברי כנסת, ביניהם יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, וראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, עלו היום (חמישי) להתנחלות המפונה חומש - שהכניסה אליה אסורה מתוקף חוק ההתנתקות ומתוקף צו צבאי - וקראו לבטל את חוק ההתנתקות ולהקים מחדש את היישובים שפונו. הכניסה תואמה מול כוחות הביטחון.  


אדלשטיין אמר במקום כי ״לעומת ההתנתקות מרצועת עזה שאת מחירה אנו משלמים מדי יום, הגירוש מצפון השומרון כמעט נשכח לגמרי. חיו כאן משפחות שנעקרו ללא כל תכלית והגיע הזמן להחזיר אותן. אריאל שרון הודה בקולו שהנסיגה מצפון השומרון מטרתה להראות שנמשיך לסגת גם ממקומות נוספים ביהודה ושומרון.

"עומדים איתי כאן חברי כנסת חדשים שאין בכוונתם לסגת משום נקודהביהודה ושומרון. לכן עלינו לעשות את הצעד המינימלי- לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון בכנסת ה־21 ולחזור להתיישב כאן״.

דגן חיזק את דבריו של אדלשטיין, ואמר: "30 חכים מתוך 35 בליכוד בעד החוק, וכך גם רוב השרים. הכדור בידיים של נתניהו. ההסתתרות מאחורי האמריקנים בקבלת החלטה כל כך חשובה לא מקובלת. הגיע הזמן לתקן את העוול של עקירת הישובים והתושבים מגוש קטיף וצפון השומרון, ובצפון השומרון הדבר אפשרי".

הפופולריים