דוח אנטישמיות: שיא במספר היהודים שנרצחו

דוח אנטישמיות: שיא במספר היהודים שנרצחו
מדוח של מרכז קנטור עלה כי נרשמה עלייה של 13% בתקריות האלימות. עוד עולה כי יש תחושה של מצב חירום וחוסר ביטחון בקרב יהודים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפוסטר של ביידר גינזבורג שהושחת
צילום: סוכנות הידיעות היהודית

מרכז קנטור באוניברסיטת תל אביב פרסם היום (רביעי) את הדוח השנתי שלו הנוגע לאנטישמיות, ממנו עולה כי בשנת 2018 חלה עלייה של 13% במספר התקריות האלימות כלפי יהודים. מהדוח עולה עוד כי יש תחושה של מצב חירום וחוסר ביטחון בקרב יהודים ברחבי העולם. 

בדוח צוין כי בשנה החולפת נרצחו 13 יהודים בתקריות אנטישמיות. במהלך 2018 ובתחילת 2019 חלה עלייה כמעט בכל סוגי התקריות האנטישמיות במרחב הציבורי ולאחרונה גם במרחב הפרטי.

סוגי האלימות הנפוצים ביותר: ונדליזם - 216 מקרים (56% מכלל האירועים), איומים - 89 מקרים (23%) ואלימות בלי שימוש בנשק - 55 מקרים (14%). בארצות הברית נרשם המספר הגדול ביותר של האירועים האנטישמיים - 1879, אך מדובר בירידה של 5% מהשנה שלפני.

בריטניה נמצאת בדירוג אחרי ארצות הברית עם 1652 תקריות אלימות. באיטליה נרשמו 197 תקריות - עלייה של 60%. בדרום אפריקה נרשמו 62 אירועים - עלייה של 25%.

עו"ד אריה צקרמן, יו"ר הוועד המנהל של מרכז קנטור ציין בעקבות נתוני הדוח כי מדובר בנתונים מדאיגים מאוד בשנה שבה אי אפשר לתלות את הסיבה בסכסוך הישראלי פלסטיני. "האנטישמיות הקלאסית חוזרת ומביאה לנו פנים גם באירופה וגם בארצות הברית. ראינו זאת כחלק מהפגנות האפודים הזוהרים בצרפת. זו האנטישמיות הקלאסית – היהודים ששולטים בממשל, בכלכלה ובתקשורת, שחוזרת אלינו ב-2018. אנחנו מוצאים את הרטוריקה של האנטישמיות גם במפלגת הלייבור בבריטניה ובקמפוסים בארצות הברית. האינטרנט הפך לכר הפורה ביותר של האנטישמיות העממית".

הפופולריים