"שכחת משפחה? זה לא ייתן לך מנוח": האיש שמארגן ארוחות חג לנזקקים

"זה מציק בלב": האיש שמארגן סלי מזון לנזקקים
אביחי עמוסי, מנכ"ל מרכז החסד שדרות, מתפעל יחד עם המתנדבים שלו את מבצע חלוקת סלי המזון לליל הסדר. כבר 18 שנה שהוא דואג לארוחות עבור משפחות נזקקות, ולמרות העומס לקראת פסח - הוא עדיין מכור לזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי עמוסי, מנכ"ל מרכז החסד שדרות
צילום: סיפורים מכאן

"לפעמים אתה יכול לעשות את כל הטוב שבעולם ופתאום שכחת משפחה שהיית חייב להתייחס אליה - זה לא ייתן לך מנוחה, זה מציק בלב. בליל שבת אחד פרצתי בבכי, הייתה אישה בודדה שחיפשה מקום לעשות בו קידוש ונזכרתי שלא טיפלתי בה". המשפטים הללו של מנכ"ל "מרכז החסד שדרות", אביחי עמוסי, הוא כנראה הקו שמנחה אותו ואת המתנדבים שלו כשהם מתפעלים את מבצע חלוקת סלי המזון לליל הסדר בפרט - ובעבודתם במרכז בכלל.

כבר יותר מ-15 שנה שעמוסי מכהן כמנכ"ל המרכז, שהוקם ב-2001 במטרה לספק תמיכה מרוכזת ומאורגנת למשפחות נזקקות בשדרות. תחילה הוקם כעמותה שסייעה לנשים אחרי לידה, אך עם הזמן העמותה גדלה ומהווה כיום מרכז שכולל בית תמחוי, חנות בגדים יד שנייה וחלוקת אוכל וציוד חימום למי שזקוק לכך.

עמוסי מספר כי המרכז מסייע לכ-250 משפחות מדי חודש, אך גולת הכותרת של הפעילות מתכנסת ליום אחד בשנה – ערב חג הפסח. "אם בחודש רגיל המרכז מנסה לעמוד תחת הלחץ, אז לקראת ליל הסדר מדובר בסיפור אחר לגמרי", אומר המנכ"ל.

הטלפון של אביחי לא מפסיק לצלצל לרגע. הוא מקבל פניות מאנשים שרוצים לתרום ומאנשים שמבקשים סיוע בצורת סלי מזון או חומרי ניקוי לחג. גם ועד העובדים במרכז החלוקה מעדכן אותו על התור ההולך ומתארך בחוץ.

לגבי האחריות שמוטלת על המדינה לסייע למשפחות הוא אומר: "אני מבין שיש למדינה תפקיד, מבין את הצורך שהמדינה תיקח אחריות ואני מאוד שמח לסגור את המקום הזה מחר בבוקר. אבל כחברה בריאה, אנחנו לא צריכים להגיד מה הצד השני צריך לעשות - אנחנו צריכים לראות מה אנחנו יכולים לעשות".

לתרומות למרכז החסד שדרות ניתן להתקשר 1700-555-474.

הפופולריים