הבמאי אבי נשר ישיא משואה בערב יום העצמאות

הבמאי אבי נשר ישיא משואה בערב יום העצמאות
הקולנוען שביים את "הלהקה" ושוברי קופות נוספים ישתתף בטקס יום העצמאות ה-71. בנימוקי הוועדה נכתב: "סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית". נשר בשיחתו עם רגב: "ההחלטה מרגשת ומשמחת אותי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי נשר ומירי רגב
צילום: צילום: יח"צ

הקולנוען אבי נשר ישיא משואה בטקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, כך הודיעה הבוקר (חמישי) שרת התרבות מירי רגב. נשר ביים כמה מהסרטים שהפכו ללהיטים בארץ, ביניהם "הלהקה", "דיזינגוף 99", "סוף העולם שמאלה" ורבים נוספים. 

בנימוקי הוועדה לבחירתו נכתב כי "נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ישראלי שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה. סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה".


"נשר הפך לאחד מסמליה של תעשיית הקולנוע המשגשגת בישראל, שקוצרת הצלחות רבות ומגיעה אל ליבם של מליוני אנשים", הוסיפו בוועדה. "בחודש ספטמבר נהרג בנו ארי בתאונת דרכים קשה בשדרות רוקח בתל-אביב. משפחת נשר החליטה בצעד אצילי לתרום את איבריו של ארי במטרה להביא מזור למחלותיהם של אחרים ובכך הצילה חמישה אנשים. נשר ידליק את המשואה לכבודם של נשות ואנשי הקולנוע הישראלי ולכבודן של משפחות תורמי האיברים בישראל שבהחלטת מצילים נפשות".

נשר אמר בשיחתו עם מירי רגב, שבישרה לו על ההחלטה כי "אני פריק היסטרי של יום העצמאות. זה חג שמרגש אותי כל פעם מחדש. זה חג פלאי בעיניי וההחלטה מאוד מרגשת ומשמחת אותי. כל הסרטים שלי, תמיד עוסקים באנשים שצריכים למצוא דרך להתחבר. זה נושא דומיננטי בכל דבר שאני עושה. אני שמח ומודה לך".

רגב אמרה על הבחירה בנשר: "נשר, מענקי הקולנוענים  שלנו, זכה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל על יצירתו הקולנועית, המתכתבת ברובה עם הוויית החיים הרב גונית בישראל. אבי, אני מחבקת אותך ואת משפחתך ומודה לך על תרומתך הענקית לתרבות ולחברה הישראלית. אתה מסמל בעיניי את הרוח הישראלית הטובה, רוחה של האחדות ואהבת ישראל, הנישאת על כנפי נשר אדירות  מעל כל מחלוקת".

הפופולריים