התינוק שמת מחיידק אלים הגיע אתמול לבי"ח - ושוחרר

התינוק שמת מחיידק הגיע אתמול לבי"ח - ושוחרר
בעלת הגן שבו שהה התינוק אומרת כי האם סיפרה שהביאה את בנה לחדר המיון, שם שהה כשלוש שעות. לטענתה הוא לא טופל כראוי ושוחרר אחרי זמן קצר. בבית החולים טוענים כי הבדיקות לא העלו דבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים איכילוב
צילום: צילום: פלאש 90

התינוק בן השנה שנפטר היום (רביעי) מחיידק אלים בבית החולים איכילוב הגיע כבר אתמול בשעות הבוקר לקבלת טיפול, ושוחרר כעבור שלוש שעות בלבד, כך נודע לכאן חדשות. בבית החולים אומרים כי הבדיקות לא העלו דבר. 

לטענת בעלת הגן שבו שהה התינוק, האם אמרה לה כי נתנו לילד טיפות וכי לא עשו לו בדיקות והוא שוחרר כעבור זמן קצר. עוד מספרת הגננת כי האם אמרה שהילד לא אכל יום קודם, אך למרות זאת לא קיבל עירוי.

לאחר מכן האם שבה עם בנה לבית החולים לילדים דנה באיכילוב ומצבו הידרדר. בבית החולים אישרו שהילד הגיע אתמול לחדר המיון ב-11:00 ושוחרר אחרי שלוש שעות של בדיקות. לטענת ביה״ח, כמו רוב הילדים שמגיעים למיון, התינוק הגיע עם חום וחולשה והבדיקות לא העלו שום דבר מיוחד. ״זה משהו שקורה אחת לכמה שנים ואין איך לעלות עליו״, אמרו שם. ״כעבור שעתיים האימא חזרה עם הילד למיון ואז מצבו הידרדר״.

בשני מקרים קשים נוספים היום נחנק למוות תינוק בן שנה ממזון בלוד, ופעוט בן שלוש הגיע לבית החולים שערי צדק בירושלים כשהוא ללא רוח חיים. מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי מאז שנת 2008 מתו 108 ילדים בישראל עקב חנק. עד כה, בשנת 2019 נחנקו למוות 4 ילדים. רוב מקרי התמותה היו של פעוטות בגילי 4-0. כ־42% ממקרי התמותה מחנק התרחשו בשל חנק ממזון.

הפופולריים