יהודה פוליקר ביקש לחלוק את המשואה עם שותפו ליצירה יעקב גלעד

פוליקר: רציתי לחלוק את המשואה עם שותפי ליצירה
הזמר והיוצר כתב בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו על יעקב גלעד כי "חשוב לי להבהיר ולהדגיש שהוא חלק בלתי נפרד מהדרך שלי". צפו ברגע שבו שרת התרבות מירי רגב מודיעה לפוליקר בהופעה על הדלקת המשואה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב ויהודה פוליקר
צילום:

הזמר יהודה פוליקר, שנבחר להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב, פרסם היום (רביעי) פוסט בחשבון הפייסבוק שלו שבו כתב כי היה רוצה לחלוק את המעמד עם שותפו לחלק גדול מיצירותיו - יעקב גלעד. "הוסבר לנו שזה לא אפשרי כי מדובר בבחירה אישית", כתב פוליקר.


"אתמול בלילה לאחר שנרגעתי קצת מההתרגשות וממבול הברכות והאהבה עלתה בי מחשבה שמן הראוי שאדם נוסף יחלוק את המעמד הכל כך מכבד הזה וידליק איתי את המשואה - יעקב גלעד, שותפי לחלק גדול מהיצירות", כתב. "הוסבר לנו שזה לא אפשרי כי מדובר בבחירה אישית. אני מכבד את זה אבל חשוב לי להבהיר ולהדגיש שיעקב הוא חלק בלתי נפרד מהדרך שלי".

שרת התרבות מירי רגב הודיעה אתמול לפוליקר כי הוא ידליק משואה בערב יום העצמאות ה-71. רגב הפתיעה את פוליקר בזמן הופעה: "הבחירה המרגשת ביהודה פוליקר להדליק משואה היא בחירה בתחייתו המפוארת של עם ישראל בארצו אחרי ימי החושך של 'אפר ואבק'".

רגב ציינה כי פוליקר מבטא את רוחות היצירה של המוזיקה הישראלית, על גווניה השונים. "דברים רבים, שרצינו לומר, באים לידי ביטוי במוסיקה הענקית של פוליקר", אמרה רגב לקהל. "יהודה היקר, אתה סמל לניצחון רוחה של התחייה התרבותית של עמנו לאחר השואה, לעוצמתה של המוסיקה הרב גונית הישראלית ולכוחם של הקול והצלילים להתגבר על כל המחיצות והמגבלות שבתוך היחיד והכלל ובכך לפרוט על מיתרי לבנו, זהו ניצחון הרוח הישראלית".

בכך קיבלה רגב את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי משואה. בנימוקיה ציינה הוועדה כי פוליקר הוא יוצר ישראלי שהביא לידי ביטוי ביצירתו את התמודדותה הקשה של החברה הישראלית עם השואה.

הפופולריים