ה-VAR נכנס לפעולה: "לא מושלם, אבל 90 אחוז מהסקנדלים ינוקו"

ה-VAR מגיע: "לא מושלם, אבל הסקנדלים ינוקו"
מערכת שיפוט הווידאו תיכנס לשימוש בפלייאוף העליון והוצגה לקבוצות בכנס של מנהלת הליגות. שופט העבר שמואל שטייף התייחס בכאן רשת ב לשינוי הדרמטי. יו"ר המנהלת ארז כלפון: "המערכת מוגדרת כפיילוט, עדיין יכולות להיות טעויות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קפטני הקבוצות בכנס הצגת ה-VAR
צילום: צילום: מנהלת ליגת העל

מערכת שיפוט הווידאו VAR תיכנס בסוף השבוע הקרוב לשימוש בפעם הראשונה בישראל, במסגרת הפלייאוף העליון של ליגת העל. בשלב הראשון, יופעלו שלוש מערכות כאלה עד כניסת המערכת באופן מלא לליגה הבכירה בעונה הבאה. מנהלת הליגות הציגה היום (רביעי) בכינוס שערכה  את המערכת והיו"ר, ארז כלפון, ציין: "עדיין יכולות להיות טעויות".

"המערכת עדיין מוגדרת כפיילוט", הסביר כלפון, שהוסיף כי עלותה כ-15 מליון שקלים לחמש שנים. "לא נשפוט את זה על פי המחזורים הראשונים. יש לנו שופטים טובים מאוד, לא אאפשר התלהמות נגדם".

שמואל שטייף, שופט העבר והאחראי על הפרויקט באיגוד השופטים, אמר לליאן וילדאו ואסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אנחנו מקווים לקבל את האישור הסופי מפיפ"א עוד היום ולהפעיל את המערכת ב-30 משחקים בפלייאוף העליון עד סוף העונה. זה לא מושלם, אבל 90-95% מהתקריות והסקנדלים הגדולים ינוקו בעקבות כניסת ה-VAR".

האזינו לריאיון עם שמואל שטייף בכאן רשת ב

עם כניסת ה-VAR לשימוש, יבוטלו שופטי הרחבה. בניידת מיוחדת יישבו שופט וידאו, עוזר שופט ומפעיל טכני שיסייעו באמצעות מערכת הקשר לשופט הראשי במגרש.

יו"ר איגוד השופטים החדשה, רונית תירוש, אמרה בכינוס בפני עיתונאים, מאמנים, מנהלים וקפטנים של קבוצות ליגת העל: "בזכות ה-VAR יפחתו הטעויות ואולי גם יפחתו הקללות במגרשים, ואז יהיה אפשר להביא גם יותר משפחות לכדורגל".

הפופולריים