מתיחות בירושלים: הסתיימו התפילות בהר הבית

מתיחות בירושלים: הסתיימו התפילות בהר הבית
אלפים הגיעו לתפילות יום השישי במסגד אל-אקצא, על רקע המתיחות סביב מתחם שער הרחמים. חיכוכים קלים נרשמו בשער האריות עם תום התפילות.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפילה בהר הבית
צילום:

אלפי מתפללים הגיעו היום (שישי) למסגד אל-אקצא לתפילת יום השישי. זאת על רקע המשבר החדש בהר הבית סביב מתחם באב א-רחמא, שנפרץ בחודש שעבר והפך למסגד. בתום התפילות נרשמו חיכוכים קלים בין כוחות הביטחון לצעירים מחוץ לשער האריות, אך עד כה נשמר השקט. מועצת הווקף קראה למוסלמים לבוא לתפילת מחאה המונית במסגד אל-אקצא בסוף השבוע.


גורם בווקף פנה למתפללים המורחקים מהר הבית בעקבות הפריצה לשער הרחמים, ומתפללים בשערי העיר העתיקה ואמר: "אנו לא קוראים להרג או לאלימות אבל לא מפחדים מאף אחד חוץ מאללה. תנו לנו להתפלל במסגד שלנו בשקט ובביטחון. שיניחו לאל-אלאקצא ולא יהיו שום בעיות".

אתמול פורסם כי מסתמן מתווה שיסיים את המתיחות. גורם ירדני ציין שמסגרת ההבנות אמורה להיות סביב הכנסת החומרים הנדרשים לווקף כדי לבצע שיפוצים ועבודות תחזוקה במתחם. לדבריו, אין מחלוקת לגבי אופי עבודות התחזוקה והשיפוצים הנדרשים כיוון שמדובר בעניינים טכניים. הגורם הירדני: כאשר יתחילו השיפוצים ועבודות התחזוקה, אז מן הסתם לא יהיה אפשר להיכנס למתחם.

מבנה באב א-רחמא, שער הרחמים, נסגר בידי המשטרה בשנת 2003 בטענה שהאגודה שפעלה בו קשורה לחמאס. לפני שנתיים עתר מפכ"ל המשטרה בבקשה להאריך את צו הסגירה של המבנה ועתירתו התקבלה.למרות ההנחייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאכוף את הצו ללא פשרות ולא לאפשר בו תפילה, בפועל אין מניעה ממוסלמים להתפלל שם. 


ראש מועצת הווקף בירושלים שייח עבד אל-עזים סלהב נעצר בסוף פברואר על רקע ההתפרעויות בהר הבית ובעקבות פריצת המוני מתפללים למתחם שער הרחמים. יחד עם סלהב נעצר סגן מנכ"ל הווקף, שייח נאג'ח בקיראת.

הפופולריים