לאחר שהילד הטרנסג'נדר הותקף ברשתות - עשרות רופאים באזהרה חריפה

אזהרת הרופאים לאחר ההתקפות על הילד הטרנסג'נדר
בן ה-8 הותקף ברקע הריאיון לכאן חדשות, שבו נחשף לראשונה: "רואים בדאגה מגמה מתגברת של התקפות על הטיפול מבוסס הראיות בילדים ונוער מגוונים מגדרית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הילד מדבר
צילום: הילד מדבר

על רקע התגובות הקשות ברשתות החברתיות לריאיון בכאן חדשות עם מינדי לוין, אמו של רועי (שם בדוי) הילד הטרנסג'נדר בן ה-8 מגבעת שמואל, עשרות גורמי מקצוע מההסתדרות הרפואית בישראל פרסמו היום (שישי) מכתב אזהרה חריף. בין היתר כתבו כי הם "רואים בדאגה מגמה מתגברת של התקפות על הטיפול מבוסס הראיות בילדים ונוער מגוונים מגדרית".

במכתב, עליו חתמו בין היתר יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, יו"ר הסתדרות הפסיכולוגיים, ויו"ר האיגוד לפסיכאטריה של הילד והמתבגר, הוסיפו כי מתרבים פרסומים בכלי תקשורת אחרים "אינם מבוססים על הספרות המקצועית". בנוסף נכתב כי הם "מגמתיים ומסיתים נגד כל טיפול מאשש מגדר, בין אם הוא נוגע לנפש או לגוף".

עוד נכתב כי בפרסומים אלה מתעלמים כלי התקשורת האחרים "מהידע המחקרי והניסיון הקליני שנצבר לאורך שנים בנושא זה, ויוצאים כנגד העקרונות הטיפוליים הפסיכותרפויטיים והרפואיים המומלצים על ידי איגודי מקצועות הטיפול בישראל ובעולם". "יתרה מכך, פרסומים אלו תומכים בעקיפין בטיפולי המרה, המנוגדים לניירות העמדה האתיים של האיגודים המקצועיים", נכתב.

לסיכום נמסר במכתב: "כמטפלות ומטפלים, נעמוד לצד כל הזקוקות והזקוקים לעזרתנו, תוך נאמנות לאתיקה הטיפולית ולמניעת פגיעה בקבוצות מוחלשות ובמיעוטים. ברצוננו להמליץ לציבור ההורים לילדות, ילדים ונוער מגוונים מגדרית כי במידה וקיים צורך בטיפול יפנו לנשות ואנשי מקצוע מאיגודי מקצועות הטיפול ולגישות טיפוליות מומלצות בסוגיית זהויות מגדריות ונטיות מיניות שונות ומגוונות".

הפופולריים