מאות בהלווית ההרוג מירי שוטר בבת ים: "בעזרת השם תהיה הקורבן האחרון"

מאות בהלווית הצעיר שנהרג מירי שוטר בבת ים
מלבד קרובים וחברים, אזרחים רבים הגיעו להלוויתו של יהודה ביאדגה כדי להביע תמיכה במשפחתו. פעילים למען קהילת יוצאי אתיופיה החלו כבר לאסוף כסף למשפחה לטובת מאבק משפטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלווייתו של יהודה ביאדגה
צילום: צילום מסך

מאות בני אדם השתתפו היום אחר הצהריים (ראשון) בהלוויתו של הצעיר יהודה ביאדגה בן ה-24, שנהרג בסוף השבוע מירי של שוטר בבת ים. מלבד קרוביו וחבריו של ביאדגה, להלוויה בבית העלמין בת ים הגיעו גם אזרחים שביקשו להביע תמיכה במשפחה ולסייע לה. זאת, כשפעילים למען קהילת יוצאי אתיופיה החלו כבר לאסוף כסף לטובת מאבק משפטי של המשפחה.


ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, השתתף בהלוויה ואמר: "אם יש עדיין אפליה ופער, כולנו צריכים להיבדק. יש כאן מקום לבדיקה וחקירה, כי זו לא הפעם הראשונה". עוד הוא ציין: "דיברתי עם השר לבטחון הפנים וראש המחלקה לחקירות שוטרים, והם יהפכו כל אבן כדי להגיע לאמת. אין ספק שמה שחייב להיות פה זה שקיפות מלאה מול המשפחה והקהילה". חלק ממשתתפי ההלוויה השמיעו קריאות כעס כלפי דברי של ברוט.
מורו של יהודה בישיבה אמר בהלוויה: "עלינו ביום הנורא הזה לומר - אנחנו שולחים לך שרף. יהודי שעלה לארץ הקודש, שחלם על ירושלים. היהודי הזה מסר את הנפש. בעזרת השם אתה תהיה הקורבן האחרון".


מוקדם יותר היום התייחס השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לאירוע שבו נהרג יהודה ביאדגה והצהיר כי מדובר ב"אירוע קשה וטראגי, אוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים". ארדן הביע צער על המקרה, והוסיף:  "הנושא מצוי חקירת מח"ש ולכן אני לא רשאי חוקית להתייחס אליו. אני כן חייב לומר שבשנים האחרונות היחסים בין המשטרה לקהילת יוצאי אתיופיה היו מרכיב חשוב בפרויקט מצלמות הגוף. אני מתכוון לעקוב אישית אחרי האירוע, ולוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים ממנו".

ביאדגה נורה ביום שישי בערב על ידי שוטר בבת ים. הוא פונה תחילה לבית החולים וולפסון במצב קשה, ותוך זמן קצר הרופאים קבעו את מותו. חקירה ראשונית של המשטרה העלתה כי הצעיר השתולל ורץ ברחוב כשהוא נושא סכין.

 

הפופולריים