שדה התעופה "רמון" בתמנע נפתח: "ישראל היא לא קצה מבודד"

שדה התעופה "רמון" נחנך: "ישראל לא קצה מבודד"
בטקס החנוכה החגיגי בתמנע נחשף כי השדה ייקרא גם על שם רונה רמון, בנוסף לשם אילן בעלה, ובנה אסף. רה"מ אמר כי "הפכנו לחלוצי תעופה ואנשי אוויר". שר התחבורה: "רונה היא ההוכחה שחלומות מתגשמים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס החנוכה של שדה התעופה רמון
צילום: צילום: ששון תירם

טקס החנוכה הרשמי של נמל התעופה רמון בתמנע נערך היום (שני), בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ ובני משפחת רמון. נמל התעופה ייקרא על שם אילן, אסף ורונה רמון. לכאן חדשות נודע כי שמה של רונה רמון הוסף לשמו של נמל התעופה לאחר מותה


טל, יפתח ונועה רמון הצטרפו לראש הממשלה, שאמר: ״התרגשות אדירה, בני משפחת רמון ביום ההיסטורי הזה. לפני רגע נטענו עץ באדמת המדבר וכעת נושאים מבטנו לערבה. החזון הציוני מתגשם כאן״. נתניהו הוסיף על בניית שדה התעופה וסיפר כי ״השלמנו שנים של עבודה. שדה התעופה ישמש את הדור הזה והדורות הבאים - מפתחים את מדינת ישראל למען ילדינו נכדינו ונינינו".


"קידום התעופה, הפרחת הנגב והערבה ופיתוח יחסינו עם מדינות העולם. הפכנו לחלוצי תעופה ואנשי אוויר. כיום מרחיבים את מהפכת התעופה עשרות מונים. כולכם יודעים מה חוללנו בנגב, הגדר בגבול מצרים בלמה מסתננים מסיני, הגדר מאחור שדה התעופה תיתן הגנה מטרור. נשלים את הגדר לאורך הגבול המזרחי שלנו. ישראל הופכת ליעד תיירותי מבוקש״, סיפר ראש הממשלה בנאומו בטקס החנוכה.


ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לביקורו הדיפלומטי וחידוש היחסים עם צ'אד, ואמר: ״חזרתי הלילה, יבואו לכאן מטוסים מהמזרח ומהצפון. אנחנו פותחים נתיבי טיסה מעל ארצות נוספות באזור. מקווה שנוכל לטוס ישירות מנתב״ג לאפריקה. ישראל נפתחת לעולם היא לא קצה מבודד"

כאמור, שדה התעופה נקרא על שם בני משפחת רמון, עליהם סיפר נתניהו: "אילן השתתף בתקיפת הכור בעיראק ובטיסת מעבורת החלל קולומביה. אין מי שלא התמלא גאווה עם טיסתו לשם. אסף שהלך בעקבות אביו שאף למצוינות, אבל נספה בטיסת אימון והכאב הורגש בכל לבבות העם. רונה יקירתנו, כולם הרגישו צריבה מהאסונות הללו״

שר התחבורה כץ אמר בנאומו בטקס כי ״מהיום מדינת ישראל עם שני נמלי תעופה בסטנדרטים הגבוהים בעולם. זו שדרוג אסטרטגי גדול. השטח שיתפנה באילת יאפשר לה לצמוח ולהתפתח. בכדי לקלוט את כל תיירי העולם". כץ גם הדגיש את חסרונה של רונה רמון ואמר: "אישה אחת מיוחדת היתה צריכה להיות איתנו היום, רונה רמון. רונה הספיקה להשתתף בטקס לכבוד השדה לפני מספר חודשים, היא אמרה שזו ההוכחה שחלומות מתגשמים. אמרתי לרונה שהיא לקחה אסון גדול והפכה אותו לחוזק״.

נמל התעופה החדש נבנה בהשקעה של 1.8 מיליארד שקלים. הוא ישמש לתעופה בינלאומית ופנים-ארצית, ויחליף את השדות הקיימים היום באילת ובעובדה. טרמינל הנוסעים החדש ישרת כשני מיליון נוסעים בשנה, ויכיל בתוכו 3,320 מ"ר של מתחמי מסחר קמעונאי, המציעים מוצרים מגוונים וכן בתי קפה ומסעדות.

הפופולריים