"אמר שיש לי נשירה כי עזבתי את העבודה": תלונות על התנהגות גסה מצד רופא עור

תלונות על התנהגות גסה מצד רופא בקופ"ח כללית
נשים וגברים כאחד התלוננו נגד ד"ר אריה ליפשיץ, רופא עור ומין בקופת חולים כללית, על התנהגות משפילה כלפי מטופלים. "הוא רמז לגבי ההיגיינה שלי, הרגשתי נבוכה מאוד", שחזרה אחת מהמטופלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רופא, אילוסטרציה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

נגד ד"ר אריה ליפשיץ, רופא עור ומין שמקבל חולים בין היתר בקופת החולים כללית באזור ירושלים והמרכז, הצטברו לאחרונה כמה תלונות על התנהגות גסה ומשפילה כלפי מטפולים. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם שרון מייבסקי בכאן רשת ב

בריאיון ל"סדר יום" סיפרה אחת מהמתלוננות נגד הרופא שרון מייבסקי על היחס מצד ד"ר ליפשיץ. "הגעתי אליו בקיץ 2017, והתלוננתי על נשירה של קשקשים" סיפרה מייבסקי. "הערותיו הראשונות היו: 'כמה זמן לא חפפת את הראש?'. הרגשתי נורא נבוכה בגלל הרמיזה להיגיינה שלי. אמרתי לו שלא חפפתי יום לפני שבאתי אליו כי חשבתי שעדיף לבוא אליו עם ראש פעיל. הוא ענה לי כי 'זה ראש שלא חפפו אותו כמה ימים'

"כשהתחיל לבדוק אותי הוא אמר: 'עברת טראומה, אולי בעקבות דיאטה או משבר נישואים, או אולי בגלל הילדים שלך שלא נותנים לך לישון בלילה כי עשית אותם בבום כי נזכרת מאוחר מדי'. הוא המשיך ואמר כי הנשירה שאני חווה זה בגלל שעזבתי את העבודה ונראה לו שזה הולך לקרות שוב. את הכול הוא יורק לכיוון שלי ואומר את זה בבוז. אחרי זה הוא אומר לי: 'בן הזוג שלך מוצלח? הוא יעמוד בזה? פשוט כשאני ממליץ למישהי לחפש בן זוג, אני אומר לה למצוא מישהו שיוכל לפרנס אותה בחופשת לידה. הוא יוכל לפרנס אותך?'".

ד"ר ליפשיץ מסר בתגובה: "אחת מהתלונות שהעברתם נבדקה זה מכבר ונמצאה כבלתי מבוססת. ביחס לתלונה השנייה (שרק בימים האחרונים הובאה להתייחסותי), העברתי תגובתי והבהרתי עד כמה היא חסרת יסוד. כרופא עור ומין, אני נדרש לסייע לאנשים ברגעים מביכים ולא פשוטים, בנושאים שקשה לאנשים לשוחח עליהם. כמומחה בתחום במשך עשרות שנים, אני מקפיד על שירות מקצועי, על מתן כל המידע ועל דאגה ואכפתיות לחולים. לצערי שיח מתלהם ברשת, הביא מספר 'לקוחות לא מרוצים' לסלף את דבריי ולפרסם הכפשות של ממש ברשת, שאין להן יסוד. צדקתי תוכח בערכאות המתאימות".

מקופת חולים כללית נמסר בתגובה: "כל פנייה ותלונה נבדקה וטופלה במלוא כובד הראש ובהתאם לדין. תלונות שהוגשו בעבר טופלו באמצעים המשמעתיים המתאימים, והתנהלותו של הרופא נמצאת במעקב והבחינה הנדרשים". 

במשרד הבריאות מסרו ביחס לתלונתה של מייבסקי מלפני כשנה וחצי כי העניין נמצא בבדיקת נציב קבילות של משרד הבריאות. מההסתדרות הרפואית מסרו כי תלונתה של מייבסקי טופלה כנדרש. במכתבה של יו"ר הלשכה לאתיקה ד"ר תמי קרני למייבסקי נאמר כי היה כשל בתקשורת והיא מקווה שד"ר ליפשיץ יהיה ער יותר לדרך שבה מטופל יכול לפרש דברים אשר לא התכוונו ולא נועדו להיות פוגעניים.

הפופולריים