גרנד פרי תל אביב: 3 מדליות נוספות לג'ודאים הישראלים

גרנד פרי תל אביב: 3 מדליות לג'ודאים הישראלים
שגיא מוקי קטף את מדליית הזהב ביומה השני של התחרות, לאחר שהכניע את יריבו הבולגרי תוך דקה. ענבל שמש העפילה לגמר וזכתה במדליית כסף בתום קרב עיקש, וטוהר בוטבול נלחם על הארד. מוקי אחרי הזכייה: "האנרגיות של הקהל מוציאות ממני רק טוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגיא מוקי בגרנד פרי תל אביב
צילום: איגוד הג'ודו הישראלי

הישגים מרשימים לג'ודו הישראלי היום (שישי) בגרנד פרי תל אביב 2019: ביומה השני של התחרות בהיכל שלמה, הכניע שגיא מוקי את יריבו הבולגרי בתוך כדקה באיפון וזכה במדליית זהב במשקל עד 81 ק'"ג. ענבל שמש זכתה במדליית כסף במשקל עד 63 ק"ג לאחר שהפסידה בקרב הגמר למריה סנטארצ'יו האיטלקיה. טוהר בוטבול חתם יום מרשים עם זכייה במדליית ארד במשקל עד 73 ק"ג. בקרב על הארד ניצח את נילס סטומפ השוויצרי בתום ארבע דקות. 


מוקי החל את סבב הקרבות עם ניצחון באיפון מהיר מול אלאין אפרהאמיאן מאורגאווי, 17 שניות בלבד מפתיחת הקרב. לאחר מכן גבר על סרגיי קריווצ׳ץ׳ האוקראיני. ברבע הגמר ניצח את האזרי מוראד פטיאייב ביתרון עונשים, כאשר האזרי ספג שלושה עונשים.

שמש החלה את דרכה בסיבוב השני, שם גברה בוואזרי על קלואה איבין מצרפת בתום ארבע דקות. בקרב הבא - רבע הגמר - ניצחה באיפון את גיק ואן דן בארד ההולנדית, שגברה בקרב המקדים על אליס שלזינגר. בחצי הגמר המתינה לשמש הברזילאית קייטלין קוואדרוס, אך הישראלית לא נכנעה והשיגה וואזרי, שמרה עליו עד לסיום והעפילה לגמר.

סיפק קרב אדיר ברבע הגמר. טוהר בוטבול (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי)

בוטבול החל את דרכו בניצחון באיפון על הקנדי אנטוני בושארד, והמשיך בניצחון נוסף בגולדן סקור על האמריקאי אלכסנדר טורנר. ברבע הגמר סיפק קרב אדיר עם הובלה של יתרון וואזרי, אך טעות קריטית בשניות הסיום העניקה ליריבו קחוג'זודה מטג'יגיסטן את הניצחון ושלח את הישראלי לבית הניחומים, שם גבר על אוגוסטו מילוני האיטלקי בתום קרב ארוך ועיקש שנכנס עמוק אל תוך הגולדן סקור והביא אותו לקרב על מדליית הארד.

יומה הראשון של התחרות הסתיים בקול תרועה עם ארבע מדליות, מתוכן שתיים זהב - של שירה ראשוני ותמנע נלסון לוי.

הפופולריים