תאונה קטלנית בכביש 90: שלושה הרוגים סמוך ליטבתה

תאונה קטלנית בכביש 90: 3 הרוגים סמוך ליטבתה
אישה כבת 70 וגבר כבן 40 נהרגו בתאונת דרכים חזיתית. מותו של פצוע כבן 80 נקבע בערב. נהג הרכב השני פונה במצב קשה לבית החולים יוספטל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונה בכביש 90 25.1.19
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בתאונת דרכים חזיתית בכביש 90 סמוך ליטבתה נהרגו היום (שישי) שלושה בני אדם. אישה כבת 70 וגבר כבן 40 נהרגו במקום ואילו מותו של גבר בשנות ה- 80 לחייו נקבע הערב בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בחצי השנה האחרונה נהרגו לאורכו של כביש 90 - 22 בני אדם.


ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה אייל בלום: "קורא לראש הממשלה ושר התחבורה לעצור את העיסוק הפוליטי בפריימריז והבחירות כדי לטפל בדחיפות בהעברת התקציב הדרוש לתחילת עבודות מיידיות בכביש 90 במקטע צומת הערבה ועד מבואות אילת".

בלום הזכיר כי לפני כמה שבועות נהרג בכביש 90, סמוך לעין יהב, תייר ואדם נוסף נפצע קשה. עוד הזכיר את התאונות הקשות ש"אחריהן הבטיח משרד התחבורה כי יחלו בתכנון הרחבת הכביש לדו-מסלולי, אך בפועל לא נעשה דבר". 

עוד מציין בלום, כי עומס התנועה על הכביש גדול יותר עתה עקב פתיחת שדות התעופה החדשים, "אך הממשלה מתעלמת מהמצב ההולך ומחמיר". ראש המועצה: "אין מחיר גבוה מידי לחיי אדם. לא ייתכן שהעיסוק בפריימריז ובבחירות, יעביר את הממשלה על דעתה ולא תעסוק בדבר החשוב מכל - שמירה על חיי אדם".

ארז קיטה, מנכ״ל עמותת אור ירוק, מסר: ״21 הרוגים בתאונות דרכים בכביש אחד, בפרק זמן קצר כל כך, מצביעים על מחדל מתמשך של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מחדל שעולה בחיי אדם. בכל מדינה מתוקנת כבר מזמן היו פועלים על מנת לשפר את התשתית בכביש ולמנוע את ההרוג הבא, אבל אצלנו עולם כמנהגו נוהג. כמה עוד בני אדם צריכים למות בכביש הדמים הזה כדי שמישהו במשרד לבטיחות בדרכים יתעורר?״

מוקדם יותר היום נהרג ילד בן שלוש וארבעה נוספים נפצעו בתאונת דרכים חזיתית בכביש 806 בגליל התחתון. מצבם של שלושה מהם קשה: ילדה בת שלוש, אישה כבת 30 וגבר כבן 40.

הפופולריים