מנכ"ל משרד הבריאות: "בשביל שירותי בריאות סבירים - צריך להעלות את המס"

"בשביל שירותי בריאות סבירים - צריך להעלות את המס"
משה בר סימן-טוב הסביר כי מספר הקשישים בארץ צפוי להכפיל עצמו בעשר השנים הבאות ומציאות כזאת תחייב תקציב גדול יותר. מנהלת מחלקה בשיבא סיפרה: "יש פגיעה מאוד קשה באנושיות ובחמלה המינימלית לחולים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הזהיר הבוקר (ראשון) כי בלי צעד דרמטי כמו העלאת מס הבריאות לא יהיה אפשר להעניק לאזרחים שירותי בריאות סבירים. בר סימן טוב אמר בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי מספר הקשישים בישראל צפוי להכפיל עצמו בעשר השנים הבאות וכי מציאות כזאת תחייב תקציב בריאות בסדר גודל אחר לגמרי.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב

"המשאבים הציבוריים שמוקצים למערכת הבריאות לא יספיקו לנו בשנים הקרובות. יש צרכים גדולים והיכולת שלנו בסדר גודל של המשאבים הקיימים הולכת ופוחתת. בישראל מס הבריאות הוא הכי נמוך בעולם. יש חוסר נכונות לדבר על העלאת מסים בישראל", הסביר מנכ"ל משרד הבריאות.

המנכ"ל ציין כי גם ראש הממשלה מבין שצריך תכנון ארוך טווח קדימה. "אנחנו מבינים את המצוקה של המטופלים, של המשפחות וגם של הצדדים המטפלים. הצוותים עומדים בעומסים ומספקים שירותי בריאות מצוינים. המערכת הישראלית היא עדיין מהטובות בעולם", הדגיש בר סימן-טוב.

יש פגיעה מאוד קשה באנושיות ובחמלה המינימלית לחולים

ד"ר חגית יונת, מנהלת פנימית א בבית החולים שיבא בתל השומר, תיארה ב"סדר יום" את המצב בבית החולים: "הטיפול הרפואי נפגע ברמה מסוימת. אנחנו עושים מאמצים כבירים על מנת שהטיפול לא ייפגע. התורנויות דורשות כוחות על. יש ניסיון לטפל בדברים הכי דחופים והכי בוערים. כל הזמן יש תעדוף וניסיון לשמור על ערנות גבוהה. יש החמרה משמעותית בעומסים".

האזינו לריאיונות עם ד"ר חגית יונת ועם אפרת גנטק-כץ:

ד"ר יונת סיפרה על אווירת קרב והישרדות בבית החולים. "יש פגיעה מאוד קשה באנושיות ובחמלה המינימלית לחולים. הצורך לפנות מיטה לחולה הבא יותר לחץ וחוסר יכולת הכלה", הסבירה.

אפרת גנטק-כץ, שאביה אושפז במסדרון סיפרה על התחושות: "הרגע שהוא במסדרון עד שמעבירים אותו למחלקה אחרת הוא לא נעים, זה מתסכל ועצוב. מבחינת מחלות הוא חשוף להכל, אין לו פרטיות, אין פינה של שקט, האור לא כבוי בלילה, יש המולה. לא היה לו את המינימום כשבן אדם מתאשפז. גם המסדרון היה צר מלהכיל את כל האנשים שצריכים להיות שם".

הפופולריים