המאבק בהטרדות המיניות: ועדת מדז'יבוז' פרסמה את מסקנותיה

המאבק בהטרדות המיניות: ועדת מדז'יבוז' פרסמה את מסקנותיה
לפי ההמלצות של הוועדה לקידום מעמד האישה, יבצעו שמונה צעדים בתקציב של עשרה מיליון שקלים, שיפרסו על פני שלוש שנים, וביניהם יושק קמפיין הסברה אודות החוק למניעת הטרדות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הטרדה מינית
צילום: צילום: gettyimages

הוועדה בראשות מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אוה מדז'יבוז' פרסמה הבוקר (שני) את מסקנותיה ואת ההמלצות שהגישה לשרה לשוויון חברתי גילה גמליאל. לפיה ההמלצות, יבצעו שמונה צעדים בתקציב של עשרה מיליון שקלים. הצעדים יפרסו על פני שלוש שנים, החל משנה זו, וביניהם יושק קמפיין הסברה אודות החוק למניעת הטרדות מיניות, תוקם זירה דיגיטלית למאבק בהטרדות במקומות עבודה שתרכז בתוכה סרטוני הסברה, לומדה על החוק, מדריך למעסיקים ועוד.

בין היתר, יפורסמו קריטריונים לתמיכות במוסדות הפועלים למאבק נגד הטרדות מיניות ויוקם מאגר של ממונות לטיפול בעניין. הוועדה אף המליצה על שורה של צעדים נוספים שיישומם תלוי בכך שיאומצו על ידי רשויות אחרות במדינה. כמו כן, הוועדה הציעה לחייב בחוק הכשרה לממונות על הטרדות מיניות במקומות העבודה והפעלת פיקוח עליהן, קביעת סנקציות על מעסיקים המפרים את החוק והקמת מנגנון בירור חיצוני להטרדות.

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה מדז'יבוז' מסרה: "אפשר לצמצם ולמנוע הטרדות מיניות, זאת הבשורה החשובה. ראינו את זה קורה במקומות אחרים בעולם, למדנו מקרי מבחן, ערכנו סקר מקיף, התייעצנו עם נציגים מכל גווני הציבור, ואני מאמינה שגיבשנו את התכנית הנכונה, הרצינית והאפקטיבית כדי להתחיל ולשנות את המגמה. יישום ההמלצות שהוגשו לשרה יאפשרו לנו להניע תהליך לאומי בעל משמעויות מרחיקות לכת".

השרה גמליאל אמרה כי "לא מתקבל על הדעת שכמעט כל אישה בישראל הוטרדה מינית. לאור ההמלצות של הוועדה, אפעל להחמרת הענישה ולצאת בקמפיין מסיבי בנושא. יש לנו אפס סובלנות כלפי הטרדות מיניות, וכך נשנה את פני החברה שלנו - נהפוך את ישראל נקייה מהטרדות מיניות".

הפופולריים