בנצ'י סלמסה: "לא ייתכן שאני צריכה להיאבק יום יום על קיומי במדינה"

"לא ייתכן שאני צריכה להיאבק על קיומי במדינה"
לקראת הפגנת יוצאי אתיופיה בתל אביב, סיפרה אחותו של יוסף סלמסה בכאן רשת ב שהיא רואה קשר בין המקרה של אחיה למותו של יהודה ביאדגה. הפעילה החברתית זוהר בלאו: "אסור שיקרה עוד מקרה כזה". במשטרה נערכים להפגנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת יוצאי אתיופיה ב-2016
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

בנצ'י סלמסה, אחותו של יוסף סלמסה, אמרה הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב כי לא הופתעה ממקרה המוות של יהודה ביאדגה. בריאיון לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב לקראת הפגנת יוצאי אתיופיה בעקבות הירי אמרה סלמסה: "כששוטר משתמש באלימות מופרזת, יש פה משהו שהוא לא תקין בלשון המעטה".

"אני לא רואה את השינוי שהמשטרה מדברת עליו. המקרה של יהודה לא מפתיע אותי", אמרה סלמסה. "אי אפשר להגיש שיש הבדל. יכולנו למנוע את המקרה הזה, ברגע שמעמידים שוטרים סוררים לדין. לא יתכן שאני צריכה להיאבק יום יום על קיומי במדינה שלי".

האזינו לריאיון המלא מתוך "סדר יום"

זוהר בלאו, קרובת משפחה של ביאדגה, התייחסה לנושא ואמרה כי "צריך שהשינוי הזה יחלחל. הבעיה היא לא של הקהילה אלא של החברה. כולנו גדלנו על סטיגמות ודעות קדומות, ברגע שאתה אומר שאני יודע עם איזה דעה אני מגיעה, ומודה בזה. רק אז אפשר לתקן. בסופו של דבר כל אחד מאיתנו צריך לקחת אחריות, אסור שיקרה עוד מקרה כזה. השוטרים כמו שלא כולם רעים, יש גם שוטרים טובים".

בתוך כך, המשטרה נערכת לקראת הפגנת קהילת יוצאי אתיופיה שתתקיים אחר הצהריים בתל אביב. המפקדים הונחו להימנע ככל שניתן מעימותים עם המפגינים, בניסיון להימנע ממראות שנראו בהפגנות קודמות. ניסיון ההכלה צפוי להימשך גם אם יהיו חסימות כבישים, וייתכן שגם נתיבי איילון ייחסמו.

כוחות המשטרה בהפגנה יהיו עם מצלמות, כשמעל 100 שוטרים יהיו עם מצלמות גוף. במשטרה אומרים כי "המדיניות היא של הכלה ואיפוק. החלטות בנוגע להפעלת אמצעים יהיו בידי הקצונה הבכירה. כלל האמצעים לפיזור הפגנות יהיו זמינים למשטרה בעת הצורך  אך לא יהיו נראים לעין. הם יופעלו אם תהיה אלימות".


המחאה צפויה להתחיל בהתכנסות בצומת עזריאלי, קריית הממשלה, בשעה 15:00. המפגינים צפויים להמשיך בתהלוכה על רחוב קפלן לכיוון מערב עד רחוב אבן גבירול לכיוון צפון עד לכיכר רבין.

הכבישים שיחסמו בתחילת התהלוכה: רחוב קפלן מאבן גבירול עד דרך מנחם בגין. דרך מנחם בגין לצפון ולדרום. גבעת התחמושת מיגאל אלון עד דרך מנחם בגין. כמו כן, יחסמו העליות למחלף השלום בנתיבי איילון מצפון ומדרום.

במהלך התהלוכה  יחסמו הרחובות הבאים: רחוב קפלן מדרך בגין עד אבן גבירול בשני הכיוונים. רחוב אבן גבירול יחסם לתנועה ממרמורק עד ארלוזורוב בשני הכיוונים. שד' שאול המלך מוויצמן עד אבן גבירול. רחוב הנביאים יחסם לתנועה מהמלך ג'ורג' עד אבן גבירול. רחוב פרישמן מכיכר מסריק עד אבן גבירול. שד' דוד המלך מוויצמן עד אבן גבירול. רחוב בלוך יחסם לתנועה מארלוזורוב עד אבן גבירול. כמו כן, יחסמו כל הרחובות החוצים את מסלול התהלוכה.

הפופולריים