דירוג האשראי הגבוה של ישראל - אושרר

דירוג האשראי הגבוה של ישראל - אושרר
חברת דירוג האשראי s&p אשררה הדירוג והוא נותר ברמת -AA, למרות העלייה ביחס חוב-תוצר בשנת 2018. בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי ציפיית האנליסטים היא שצמיחתה של ישראל תישאר איתנה, על אף ההאטה בצמיחה הגלובלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גרף עולה, כלכלה, גידול
צילום: צילום: Gettyimages

חברת דירוג האשראי s&p אשררה אמש (שישי) את דירוג האשראי של ישראל, והוא נותר ברמה של -AA, למרות העלייה ביחס חוב-תוצר בשנת 2018. בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי ציפיית האנליסטים היא שצמיחתה של ישראל תישאר איתנה, על אף ההאטה בצמיחה הגלובלית. מדובר באשרור ראשון מאז העלאת הדירוג של ישראל באוגוסט.

עוד חוזים בחברת הדירוג כי למרות הקושי בחיזוי הרכבה של הממשלה הבאה, פילוג פוליטי לא צפוי לפגוע במחויבות המדינה למדיניות כלכלית זהירה. החברה רואה את מבנה מוסדות המדינה והממשל בישראל כיעיל.

לצד זאת, צוין כי קיטוב פוליטי עלול להגביל את יכולת הממשלה לטפל בסוגיות מבניות ארוכות טווח של המשק והחברה כגון – עודף בירוקרטיה, פערי תשתיות, השתתפות אוכלוסיות חלשות בשוק העבודה וסוגיות הקשורות לשוק הדיור. את תחום הדיור כינו בהודעתם – "אחד האתגרים המרכזיים שעומדים בפני המשק בישראל".

עוד ציינו בנושא הדיור כי הממשלה יישמה מגוון של צעדים מקיפים כדי להגדיל את היצע הדירות, אך בהתחשב במגבלות של ענף הבנייה והמשך הגידול בביקוש, הדגישו כי הטיפול במחסור עלול להימשך זמן מה.

בחברה לא שכחו להתייחס גם לסיכונים הביטחוניים הגבוהים וציינו כי ישראל עשויה להידרש לרזרבות כלכליות גדולות יחסית. לטענת חברת דירוג האשראי, אחד האתגרים העומדים בפני הממשלה הבאה יהיה חידוש מגמת הירידה של החוב הציבורי ושימור צעדים להפחתת הוצאות שיפגעו בצמיחה.

תגובת שר האוצר משה כחלון: "אשרור דירוג האשראי הוא הוכחה נוספת לאיתנותה של כלכלת ישראל ולמעמדה בעולם. העלאת הדירוג והבשורה על אשרור הדירוג איננה יד המקרה. זו תוצאה של מדיניות כלכלית מקצועית ואחראית שמבצעים כל הדרגים והאגפים במשרד האוצר. נמשיך להוביל את כלכלת ישראל לשיאים חדשים שיצמיחו את המשק, ונמשיך לוודא שאזרחי ישראל יהנו מפירותיה".

הפופולריים