הגשם חזר: שיטפונות בדרום, כבישים נחסמו לתנועה

לקראת סופ"ש חורפי: הגשם חזר, כבישים נחסמו
חלקים מכביש 90 ומכביש 40 נחסמו בעקבות תוצאות המערכת החורפית. אריאל ניצבת בראש טבלת המשקעים מאז אמש, עם 27 מילימטרים של גשם תוך 12 שעות. זרימה חזקה ומרשימה נרשמה בנחלי הדרום. גם סוף השבוע יהיה חורפי: התקררות, גשם ושלג בחרמון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כבישים חסומים
צילום: צילום: דוברות המשטרה

הגשם הבטיח וקיים: משקעים רבים ירדו הלילה (חמישי) ברוב אזורי הארץ, והביאו איתם גם זרימה חזקה ושיטפונות בנחלים בדרום. הגשם אמנם ייחלש בהמשך היום בהדרגה, אך סוף השבוע צפוי להיות חורפי וקר מהרגיל – כולל שלג בחרמון.

מזג האוויר החורפי הביא איתו גם חסימות כבישים לא מעטות: כביש 90 מצומת הערבה למצוקי דרגות בשני הכיוונים, כביש 40 מצומת מצפה רמון לצומת ציחור בשני הכיוונים, וכביש 232 גשר צאלים בשני הכיוונים.

שיאנית המשקעים מ-18:00 אתמול ועד 06:00 הבוקר היא אריאל, עם 27 מילימטרים של גשם. בקיבוץ דורות שבצפון הנגב נמדדו 26 מילימטרים; בירושלים 23 מילימטרים; בבית דגן 21 מילימטרים ותל אביב נהנתה מ-18 מילימטרים של גשם מאז אתמול בערב.
ברשות הטבע והגנים דיווחו על זרימה חזקה בנחלים בדרום, בהם צין, חווארים ודבשון. אתר עין עבדת נסגר, כמו גם שמורת עין גדי. זרימה נרשמה גם בנחלי הערבה שזורמים לאורך הגבול עם ירדן, באזור עברונה.

היום תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות, אך הגשם ייחלש בהדרגה. מחר תחול התקררות נוספת, וגשם מקומי צפוי לרדת בעיקר בצפון הארץ. השבת תהיה חורפית: גשם יירד מדי פעם בצפון ובמרכז, ובחרמון צפוי לרדת שלג.

הפופולריים