מאות בהלווייתו של הרב אקשטיין: "אדם שהכיר את הקשיים האמיתיים בחברה"

מאות בהלווייתו של הרב אקשטיין
בני משפחה וחברים נפרדו מנשיא הקרן לידידות שנפטר במפתיע בגיל 67. ראש העיר ירושלים ספד לו: "החלום של הרב היה להקים את בית הידידות בירושלים ועצוב לי שהוא לא יזכה לראות את הבית הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויית הרב יחיאל אקשטיין
צילום:

מאות בני אדם הגיעו היום (חמישי) להלווייתו של נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין, שהלך אתמול לעולמו מדום לב בגיל 67. בין המשתתפים שהגיעו לבית העלמין "ארץ החיים" בבית שמש היה גם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן. 

ראש עיריית ירושלים לשעבר ספד לאקשטיין ואמר: "מצאתי אדם שמכיר את הקשיים האמיתיים של החברה. אדם שידע עם האינטילגנציה שלו לאתר קשיים אמיתיים. הוא עשה את זה בנועם ובשכנוע, בחיוך ענק. החלום של הרב היה להקים את בית הידידות בירושלים ועצוב לי שהוא לא יזכה לראות את הבית הזה. הרב אתה תחסר לי מאוד ולהמונים בעם ישראל".

יו"ר הסוכנות היהודית לשעבר זאב ביילסקי, חברו של אקשטיין, סיפר בריאיון ליואב קרקובסקי ונעמה סיקולר בכאן רשת ב: "הוא היה איש טוב, יזם בנשמתו. כל בוקר רעיון חדש. סיוע לבתי חולים, חיילים בודדים, רשויות מקומיות. איש ענק עם לב יהודי חם". 

ג'ף קיי, מנכ"ל הקרן לידידות לשעבר וחברו הקרוב של הרב יחיאל אקשטיין אמר בריאיון לדב גיל-הר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "ההלם הגדול של אתמול התחלף בעצב שקשה לתאר. היו כמה חולשות בתחום הבריאותי, אבל הוא שידר לכולנו אריכות ימים. קשה לדמיין עולם בלעדיו. אף אחד לא ציפה לזה". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע אתמול צער עמוק על פטירתו של הרב אקשטיין, ש"פעל רבות לרווחת אזרחי ישראל ולחיזוק הקשר בין הקהילות הנוצריות לבין מדינת ישראל. יהי זכרו ברוך".

הרב אקשטיין היה סופר ופעיל ציבור אמריקני-ישראלי. הוא היה חבר בחבר הנאמנים של הג'וינט, של קרן היסוד ושל הסוכנות היהודית. הוא כתב שבעה ספרים, בעיקר בנושאי יחסי נוצרים-יהודים. הוא הקים ב-1983 את הקרן לידידות, ארגון חברתי הפועל בארצות הברית ובישראל בתחומי עלייה וקליטה, רווחה וביטחון. המשאבים הכספיים של הקרן מגויסים ברובם המוחלט מתרומות של נוצרים אוונגליסטים התומכים בציונות בארצות הברית וברחבי העולם.

הפופולריים