החל מהבוקר: הרופאים בהדסה פתחו בשביתה ללא הגבלת זמן

הרופאים בהדסה פתחו בשביתה ללא הגבלת זמן
במסגרת השביתה לא ייקלטו חולים במרפאות החוץ ולא ייערכו ניתוחים שאינם דחופים. הסיבה לשביתה: מחלוקת על קליטת מתמחים בבית החולים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים הדסה עין כרם
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרופאים בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים פתחו החל מן השעה 06:00 הבוקר (שלישי) בשביתה והם פועלים במתכונת שבת ללא הגבלת זמן. זאת בשל מחלוקת על קליטת מתמחים חדשים בבית החולים. במסגרת השביתה לא ייקלטו חולים במרפאות החוץ ולא יתקיימו ניתוחים שאינם דחופים.


השביתה התאפשרה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה לא קיבל אמש את בקשת הנהלת הדסה לערער על החלטת בית הדין האזורי בירושלים, שלפיה השביתה החוקית – וקבע כי אין מקום להתערב בה. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מסר כי הוא הציע לרופאים לבטל את השביתה וכי הוא ידאג לקלוט את המתמחים בשבוע הבא. עם זאת, לטענתו, ההסתדרות הרפואית סירבה להצעה.

יו"ר ועד מנהלי המחלקות בהדסה, פרופסור רון אלישר, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "נאלצנו לנקוט בצעד הזה בגלל צעדים חד צדדים של ההנהלה שהחליטה להפסיק העסקת מתמחים שהתקבלו. כל הסיפור הוא ניסיון ללחוץ עלינו על מו"מ אחר, שנמשך שנתיים, והיה לקראת סיום".

לדבריו, "העסקה של מתמחים היא עלות מאוד נמוכה יחסית. יש שבעה מתמחים שאמורים היו להתחיל עבודתם ב-1 בפברואר, והודיעו להם יומיים לפני כן שהעסקתם מבוטלת. האבסורד הוא שהם הוזמנו לשימוע, כלומר בית החולים עצמו רואה בהם עובדים". אלישר הוסיף כי "כולם קוראים על המצוקה במחלקות האשפוז, ומי עושה את כל העבודה? מי מטפל בהם בחדרי המיון? אלה המתמחים. אני לא מבין איך עושים זאת על הגב שלהם".

האזינו לריאיון עם אלישר

הפופולריים