פלסטינים ניחמו את משפחת אנסבכר: "הכאב שלהם כואב לנו"

פלסטינים מהכפר חוסאן ניחמו את משפחת אנסבכר
ראג'י סבתיין, מורה לעברית, בריאיון לכאן רשת ב: "כששמענו על הרצח קיווינו שלא יהיה על רקע לאומני. רצח זה רצח. זה כאב נוראי למשפחה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראג'י סבאתין
צילום:

בין המנחמים שפקדו את בית משפחתה של אורי אנסבכר שנרצחה בשבוע שעבר הייתה היום (שלישי) גם משלחת של ארגון "תג מאיר" ובה קבוצת פלסטינים המתגוררים בכפרים באזור תקוע, הישוב שבו מתגוררת משפחת אנסבכר. אחד המנחמים, ראג'י סבתיין, מהכפר חוסאן הסמוך, אמר בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, כי "רצח הוא רצח. זה כאב נוראי למשפחה. אם אנחנו שכנים אנחנו צריכים שהכאב שלהם יכאב לנו כמו שהוא כואב להם".

האזינו לריאיון עם ראג'י סבתיין בתכנית בחצי היום:

סבתיין, המלמד ערבית בישוב צור הדסה הוסיף כי כאשר שמעו בכפרו על הרצח קיוו שלא מדובר ברצח על רקע לאומני. "לצערנו יצא מה שיצא. זה מקרה בודד. אדם שעל דעת עצמו עשה מה שעשה ולא שייך לארגון או מפלגה".

"הכאב משותף לנו ולשכנינו", אמר סבתיין. "הרצח מזעזע, רצח נערה צעירה שעוד לא ראתה כלום בחייה ככה בלי שום מחשבה. זה דבר שכואב מאוד. אנחנו ביחסים מעולים עם שכנינו, קיים יחס טוב מאוד ואני לא יכול להתעלם מהשכנות הטובה. ניחום משפחות, לא משנה אם יהודים או לא יהודים, הוא משהו רצוי ועושים את זה הרבה אצלנו בכפר".

הוא סיפר על הביקור בתקוע: "הרגשתי שם כמו אורח. משפחה שקטה ונחמדה. חבל שקרה להם מה שקרה. חששתי להיכנס לשם היום אבל צריך להתגבר על החששות. דיברתי עם האבא והאמא והשתתפתי בצערם ונתתי להם להרגיש שזה כאב משותף. אנחנו ארץ קטנה אבל יש מקום לכולנו ואנחנו חייבים לחיות יחד ולשתף פעולה ולחיות על בסיס של דו קיום".

הפופולריים