השביתה בהדסה נמשכת: פוצץ המשא ומתן בין הצדדים

השביתה בהדסה נמשכת: פוצץ המשא ומתן בין הצדדים
לאחר שעות של דיונים בין ועדי הרופאים, ההסתדרות הרפואית והנהלת הדסה - המו"מ הגיע למבוי סתום. סלע המחלוקת בין הצדדים - סירוב הדסה לקבל שבעה מתמחים שכבר נקלטו. במרכז הרפואי רמב"ם נרשמה תפוסה חריגה של 210%. הצוותים תוגברו ואלונקות חירום הוסבו למיטות אשפוז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים הדסה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

קריסת בתי החולים בישראל: בבתי החולים של הדסה בירושלים שובתים הרופאים מהבוקר (שלישי), בעקבות סכסוך עם ההנהלה. המשא ומתן בין הנהלת הדסה, ראשי ההסתדרות הרפואית וועדי הרופאים הגיע למבוי סתום, והסתיימה הישיבה שנערכה במשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת גן בניסיון למנוע את המשך ההשבתה מחר בבתי החולים הדסה הר הצופים והדסה עין כרם. סלע המחלוקת בין הצדדים הוא סירוב בית החולים הדסה לקבל שבעה מתמחים שכבר נקלטו וביטול מכתבי השימוע שנשלחו אליהם.

מההסתדרות הרפואית נמסר: "לצערנו, במהלך המו"מ נשלחו מכתבי שטנה ופוסטים פוגעניים. למרות זאת המשכנו לנהל מו"מ מתוך רצון כן להגיע להסכם ולהביא לסיומה של השביתה. מתווים שהציעה ההסתדרות הרפואית לא התקבלו על ידי הנהלת הדסה מתוך ניסיון לפגוע בליגיטימיות השביתה. אנו תקווה שבימים הקרובים נוכל להגיע להסכם ולהבטיח קליטתם".


במקביל, במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה נרשם יום קשה במיוחד, עם תפוסה חריגה של 210% בחדר המיון. אמבולנסים שפינו חולים לחדר המיון נאלצו להמתין - כי לא היה לאן לפנות את החולים. גם המחלקות הפנימיות התמלאו עד אפס מקום ונוצר צוואר בקבוק - כשלחולים הרבים הממתינים לאשפוז אין כלל לאן להתפנות. בשל כך, נרשמו זמני טיפול ארוכים מהרגיל.

לפני מספר שעות נקטו שורת צעדים בבית החולים, בניסיון להקל על העומס החריג: אלונקות חירום המיועדות למצבים יוצאי-דופן הועלו ונפתחו במטרה שישמשו כמיטות אשפוז נוספות, וכן תוגברו הצוותים הרפואיים. 


קודם לכן אמר סגן מנהל בית החולים, ד"ר אבי ויסמן, כי העומס יוצא הדופן נוצר בעקבות הגעה של כ-100 חולים למיון בפרק זמן קצר. בריאיון לתוכנית "כאן הערב" עם רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, סיפר ויסמן כי האמבולנסים המתינו בתור עד שהתאפשר להם להעביר את המטופלים לחדר המיון, אך הבהיר כי על אף התפוסה החריגה - כל חולה שנשקפת סכנה לחייו יקבל מיד טיפול מציל חיים.

הפופולריים