ההסתדרות הרפואית הודיעה: משהים את השביתה בהדסה

ההסתדרות הרפואית: משהים את השביתה בהדסה
השביתה, עליה הכריזו אתמול, התחילה בשל מחלוקת על קליטת מתמחים חדשים בבתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים. מחר בבוקר יתקיים דיון בנושא וההסתדרות מסרה כי היא משהה את השביתה "על מנת לאפשר דיון ברוח חיובית ולתת כל הזדמנות לפתרון המשבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים הדסה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ההסתדרות הרפואית ורופאי הדסה הודיעו היום (רביעי) כי הם משהים את השביתה של הרופאים, לאחר שאתמול הכריזו בבוקר על העיצומים ופעלו במתכונת שבת. מחר בבוקר יתקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בעניין השביתה בבתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים בירושלים וההסתדרות הודיעה כי היא משהה את השביתה "על מנת לאפשר דיון ברוח חיובית ולתת כל הזדמנות לפתרון המשבר".

השביתה באה בעקבות מחלוקת על קליטת מתמחים חדשים בבתי החולים. "בכוונת בית הדין להיכנס לעובי הקורה בעניין קליטת מתמחים עד סוף 2019", נמסר מההסתדרות. כתוצאה מהשהיית השביתה, מחר וביום שישי יעבדו בתי החולים של הדסה במתכונת מלאה.

המשא ומתן בין הנהלת הדסה, ראשי ההסתדרות הרפואית וועדי הרופאים הגיע אתמול למבוי סתום. סלע המחלוקת בין הצדדים הוא סירוב בית החולים הדסה לקבל שבעה מתמחים שכבר נקלטו וביטול מכתבי השימוע שנשלחו אליהם.

יו"ר ועד מנהלי המחלקות בהדסה, פרופסור רון אלישר, אמר אתמול בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "נאלצנו לנקוט בצעד הזה בגלל צעדים חד צדדים של ההנהלה שהחליטה להפסיק העסקת מתמחים שהתקבלו. כל הסיפור הוא ניסיון ללחוץ עלינו על מו"מ אחר, שנמשך שנתיים, והיה לקראת סיום".

לדבריו, "העסקה של מתמחים היא עלות מאוד נמוכה יחסית. יש שבעה מתמחים שאמורים היו להתחיל עבודתם ב-1 בפברואר, והודיעו להם יומיים לפני כן שהעסקתם מבוטלת. האבסורד הוא שהם הוזמנו לשימוע, כלומר בית החולים עצמו רואה בהם עובדים". אלישר הוסיף כי "כולם קוראים על המצוקה במחלקות האשפוז, ומי עושה את כל העבודה? מי מטפל בהם בחדרי המיון? אלה המתמחים. אני לא מבין איך עושים זאת על הגב שלהם".

מנכ"ל בתי החולים של הדסה, הפרופסור זאב רוטשטיין, אמר כי השביתה שהרופאים פתחו בה אינה מוצדקת ואינה אחראית. בריאיון לאסתי פרז בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב, התנצל פרופסור רוטשטיין בפני ציבור המטופלים והחולים שנפגעו מהשביתה ואמר כי היא "אינה מביאה אותנו לשום מקום" וכי הוא אינו יודע במי היא נועדה לפגוע.

"תכנית ההבראה שלנו נפגעת", אמר רוטשטיין. "אני חושש שעשינו עבודה כל כך גדולה ביחד, שלוש שנים של הישגים מדהימים והכול הולך לאבדון כתוצאה משביתה לא אחראית שמבטאת יותר כוח ולא שכל".

הפופולריים