היועמ"ש: אין מניעה למל"ג יהודה ושומרון להחליט על הקמת הפקולטה באריאל

היועמ"ש נתן אור ירוק להקמת הפקולטה באריאל
אור ירוק להקמת הפקולטה לרפואה: היועץ המשפטי לממשלה קבע כי החלטת הוועדה לתכנון ולתקצוב נגד המהלך היא בגדר המלצה בלבד. לצד זאת, הדגיש כי יהיה על המל"ג לקיים דיון בנושא. המועצה צפויה להתכנס כבר היום לאשר את ההקמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

אור ירוק להקמת הפקולטה לרפואה באריאל: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (רביעי) כי החלטת הוועדה לתכנון ולתקצוב נגד הקמת הפקולטה היא בגדר המלצה בלבד. מנדלבליט פסק כי לא ניתן לקבוע שהמועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון אינה מוסמכת לדון בהחלטות. בעקבות ההחלטה, המועצה צפויה להתכנס כבר היום ולאשר את הקמת הפקולטה לרפואה.

לצד קביעתו, הדגיש מנדלבליט כי אם אכן יוחלט על הקמת הפקולטה, יהיה על המועצה להשכלה גבוהה לדון בנושא. "מפאת חשיבותה של ההחלטה והשפעות הרוחב הצפויות שלה על לימודי הרפואה בישראל, ולנוכח העובדה כי סמכויותיה של מל"ג יו"ש עתידות לעבור בימים הקרובים ממש לידי מל"ג, מן הראוי כי מל"ג תקיים דיון בנושא זה", כתב מנדלבליט."לכל המאוחר יש לקיים דיון או להתייחס לעניין זה בתוך חודשיים ממועד החלטת מל"ג יו"ש בנושא".

בשבוע שעבר נערכה הצבעה חוזרת בוועדה של המועצה להשכלה גבוהה, ובה נרשמה התנגדות להקמת הפקולטה ברוב של שלושה מול שני תומכים. ההצבעה הראשונה, שבה נרשמה תמיכה במהלך - נפסלה על ידי מנדלבליט בטענה לניגוד עניינים.

באוניברסיטת אריאל מסרו אז בתגובה כי  "הקמת הפקולטה היא מהלך מרכזי בפתרון המשבר הלאומי במחסור ברופאים הלומדים בארץ. לצערנו נפלה ההחלטה היום משיקולים זרים. לימודי הרפואה יחלו כמתוכנן באוקטובר הקרוב ואנו בטוחים כי הגורמים המוסמכים לכך יתמכו במהלך חיוני וחוקי זה כדי לאפשר קידום התהליך ללא מכשולים".


הפופולריים