כחלון נגד עליית מחירי החלב: "צעד ציני ומיותר"

כחלון נגד עליית מחירי החלב: "צעד ציני ומיותר"
המדינה הודיעה לבג"ץ כי לא תתנגד להעלאת מחירי מוצרים בפיקוח ב-3.5% - כפי שפורסם בחדשות הערב. "אעשה ככל שביכולתי, במסגרת החוק, כדי למנוע את עליית המחירים המיותרת הזו", הבהיר כחלון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה כחלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר האוצר משה כחלון מתח ביקורת על עמדת המדינה שהוגשה לבג"ץ הבוקר (שישי), שלפיה היא מסכימה לדרישת חברת תנובה להעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בכ-3.5%. "זה צעד ציני ומיותר של מונופול דורסני ונצלני שנועד להגדיל רווחים על חשבון הציבור", אמר. עמדת נחשפה אתמול בחדשות הערב בכאן 11.


"במשך השנה האחרונה אני מסרב לחתום על העלייה במחירי החלב", אמר כחלון. "צר לי שהפרקליטות לא מצאה לנכון להגן על עמדתי. אעשה ככל שביכולתי, במסגרת החוק, כדי למנוע את עליית המחירים המיותרת הזו. בכוונתי להורות מיד לאחר הבחירות בחינה מחדש של התנהלות המחלבות, ובראשן תנובה, וקשרי הגומלין ביניהן על כל המשתמע מכך".


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

המדינה הודיעה מוקדם יותר היום לבג"ץ שהיא מסכימה לדרישת חברת תנובה להעלאת מחיר מוצרי החלב שבפיקוח בכ-3.5%. בתשובת המדינה נאמר כי בשל פיזור הכנסת לא ניתן להשלים את הרפורמה במשק החשמל ולכן המדינה סבורה שצריך לקבל את עמדת ועדת המחירים במשרד האוצר ולייקר את המוצרים המפוקחים.


בתשובה שהוגשה לבית המשפט צויין לבקשת שר האוצר כי הוא מתנגד להעלאת המחירים. בג"ץ צפוי לדון בעתירה בעוד כשבועיים, ובהתחשב בכך שלעתירה שני צדדים בלבד (המדינה ותנובה) ושניהם מסכימים שיש צורך בהעלאה - בית המשפט צפוי לאשר אותה.

הפופולריים