עם דגלי פלסטין: תושבי ג'דיידה הפגינו נגד תכנית בנייה

עם דגלי פלסטין: בג'דיידה מחו נגד תכנית בנייה
המפגינים טוענים כי תכנית הבנייה המקודמת באזור תמנע את הרחבת יישובי המגזר הערבי. כביש 70 נחסם לתנועה במהלך ההפגנה והמשטרה הפנתה את הנוסעים לדרכים חלופיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בג'דידה-מאכר
צילום: צילום: חן ביאר

אלפי בני אדם הגיעו היום (שבת) להפגין סמוך ליישוב ג'דיידה מאכר במחאה על תכנית הבנייה בגבעות טנטור דרומית ליישוב. המפגינים חסמו את התנועה בכביש 70 הסמוך והמשטרה הפנתה את הנוסעים לדרכים חלופיות. חלק מהמפגינים הניפו דגלי פלסטין. התכנית עברה גלגולים שונים מאז תחילת העשור, תחילה הרעיון היה להקים עיר ערבית חדשה בתכנון מתקדם. לאחר מכן שונתה התכנית כך שתכלול כמות גדולה יותר של יחידות דיור- כ-15 אלף (כ-100 אלף בני אדם) - בשתי שכונות שיהיו חלק מג'דיידה מאכר, כפר המונה היום קצת יותר מ-20 אלף תושבים.


זו ההפגנה השלישית בתוך קצת יותר משבוע נגד התכנית. אחת ההפגנות בתחילת השבוע הייתה מחוץ למפגש  הליך שיתוף הציבור שהתקיים בעכו. שתי הטענות המרכזיות של המפגינים כנגד התכנית היא על כך שחלק מהשטח המיועד נמצא בבעלות אנשי ג'דידה מאכר וידרוש הליך הפקעה. בנוסף טוענים המוחים כי בנייה בגבעות טנטור תמנע את הרחבת יישובי המגזר הערבי הותיקים וכופה עיור על צעירי יישובים אלו.

לכאן חדשות נודע כי בפגישה שהתקיימה השבוע בה נכחו ראש מטה הדיור זאב בילסקי, ח"כ אחמד טיבי וראש מועצת ג'דידה מאכר הובטח כי כל פתרון יהיה בהסכמה גם אם הדבר ידרוש שינויים גדולים בתכנית.

הפופולריים