ההרוג השישי השנה: פועל נפל למוות באתר בנייה בירושלים

ההרוג השישי השנה: פועל נפל למוות באתר בי-ם
האיש, כבן 30, נפל מגובה רב לתוך פיר באתר ברחוב הנביאים בבירה. אחרי פעולות החייאה, מותו נקבע בהדסה הר הצופים. המשטרה עיכבה לחקירה במקום 4 חשודים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פועל נהרג באתר בנייה בירושלים
צילום: ללא קרדיט

פועל כבן 30 נהרג היום (ראשון) בנפילה מגובה באתר בנייה ברחוב הנביאים בירושלים. צוות מגן דוד אדום ביצע בו תחילה פעולות החייאה במקום, וכעבור זמן קצר מותו נקבע בבית החולים הדסה הר הצופים. שוטרים שהגיעו לזירת התאונה עיכבו במקום ארבעה חשודים לחקירה.  

פרמדיק מגן דוד אדום אהרון אדלר, שהגיע לאתר הבנייה לטפל בפועל, שחזר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 30 שנפל מגובה רב לפיר באתר בנייה. הוא היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה".

באירוע נוסף שהתרחש היום פועל בן 22 נפצע באורח בינוני, לאחר שנפל מגובה באתר עבודה בדרך בן גוריון בבני ברק. הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

לפי עמותת "קו לעובד" להגנה על זכויות עובדים, זהו המוות השישי של פועל באתר בנייה מתחילת 2019. "שוב יצא אדם לפרנס את משפחתו ומצא את מותו במקום עבודתו", נמסר בהודעת העמותה. "אנו תקווה שלאור הטרגדיה המתמשכת, הפעם החקירה תוביל לתוצאות ולכך שהאחראים על ההפקרות באתר הבנייה ייתנו את הדין על מותו של העובד".

בסוף השנה שעברה חנכו משרדי ביטחון הפנים והעבודה והרווחה את יחידת "פלס" לחקירה של תאונות עבודה, בעיקר של פועלים באתר בנייה. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר במעמד החניכה של היחידה: "תאונות עבודה גובות חיים רבים בישראל מדי שנה, והאחריות המרכזית על הבטיחות באתרי העבודה היא של המעסיקים והקבלנים. הקמת היחידה תסייע להציל חיים רבים כשסוף סוף תיווצר הרתעה אצל המעסיקים והקבלנים, שתגרום להם להבטיח שכללי הבטיחות באתרי העבודה נשמרים בקפידה".

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, הוסיף: "אני מברך על הצטרפותם של שותפים נוספים למאמצינו לבלום את הקטל באתרי הבנייה. היחידה החדשה תייעל את הליך חקירת תאונות העבודה ותעמיק את ההרתעה בקרב הקבלנים. כולי תקווה שלא נצטרך לבצע חקירות רבות ושהיזמים ינקטו פעולות מניעה משמעותיות יותר בכדי למנוע את התאונה הבאה".

הפופולריים