"העובדה שמתת בזרועות אהובך מנחמת": דינה פורת מובאת למנוחות

"העובדה שמתת בלי סבל ובזרועות אהובך מנחמת"
פורת מובאת לקבורה בבית העלמין רשפון. בתה ספדה לה: "הפרידה קשה ושורפת כל איבר בגופי". הלוויתה של פורת מתקיימת לאחר דחייה של יום, אחרי שאתמול התברר כי הובאה להלוויה גופתה של הרוגה אחרת בתאונה, גלילה ביטון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דינה פורת ובעלה
צילום:

הלווייתה של דינה פורת, שנהרגה בתאונת השיט בצ'ילה לפני כעשרה ימים, מתקיימת בשעה זו (רביעי) בבית העלמין ברשפון. ההלוויה הייתה אמורה להתקיים אתמול אך נדחתה עקב תקרית שבה הובאה לבית העלמין הגופה הלא נכונה.


נטע פורת, ביתה של דינה ספדה לה ואמרה: "פתחתי את הבוקר כרגיל באותו יום ואז ראיתי הודעה על תאונה בסירה בצ׳ילה בני 60-70. המוח אמר לי ארגנטינה לא צ׳ילה, אבל הלב אמר. התחלתי לעשות טלפונים לחדר המצב והבטיחו לעדכן. אבל אבא כבר עדכן ובישר לעדי ולמתן. אני ועדי התארגנו לגנים של הילדים והלב שלי שרף. מתן ועדי פרצו בבכי קורע לב כל הגוף קפא. אחר כך הבנו את גודל הטרגדיה, שאבא היה לו כח להרים עצמו ולחלץ עצמו ממי ששכבו עליו, הוא גיבור אמיתי".

"העובדה שנהרגת במקום בלי סבל בזרועות אהובך כשעה וחצי קצת מנחמת. את מצולמת עם חיוך ענק על פניך, עם מי שאת יובל שנים יחד איתו", המשיכה פורת. "לימדת אנגלית בהרצליה ורצית לתת ולתת ורק להעניק, נדירים המורים כמוך. המוני תלמידים צלצלו את לא מבינה כמה. אני בטוחה כל כך שכל החברים ישיבו לאבא אוקיינוסים של אהבה וחברות. הפרידה קשה ושורפת כל איבר בגופי, מנשקת ומחבקת בפעם האחרונה".

שושי, חברתה של דינה ספדה לפורת: ״לא מזמן חגגנו את יום ההולדת שלך ובירכנו אותך ועכשיו אנחנו ליד קברך. כואב מאוד אני מרגישה איך חור שחור נפער בקרבי. אשה אהובה שנלקחת ביום אחד ועוזבת את ילדיה וחבריה, רבים צועדים אחרי הארון לא מאמינים. דינה האישה המקסימה שאהבה את כל מי שעכשיו נשאר מאחור. נסתם הגולל, תם אך לא נשלם, כולם פצועים מדממים וכואבים את לכתך נוחי על משכבת בשלום אשה אהובה ויקרה״.

במקום ארונה של פורת, אל בית העלמין ברשפון הובא ארונה של גלילה ביטון, שגם נספתה בתאונה בצ'ילה וצפויה להיקבר מאוחר יותר היום בנשר. חקי פורת, אלמנה של דינה, אמר: "אנחנו מצטערים שזו הסיטואציה. מתן עצמו זיהה לפני כמה ימים את דינה בצ'ילה והכל היה מסודר, אבל זה חלק מהחיים". פורת ציין כי הוא חושב שעוד לא קרתה בארץ סיטואציה כזאת ושדברים כאלה יכולים לקרות, אך לא צריכים לקרות.

הפופולריים