לראשונה זה 5 שנים: כמות המשקעים עברה את הממוצע הרב-שנתי

לראשונה ב-5 שנים: כמות המשקעים עברה את הממוצע
בעקבות העלייה, הקצאת המים לחקלאות במערכת הארצית תגדל ב-47 מיליון קוב. מרשות המים נמסר כי הכנרת ומאגרי מי התהום זכו לעליות מפלסים רבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכנרת
צילום:

בשל הגשמים בחודש שעבר, ומתוך רצון לאפשר תכנון וודאות לחקלאים, רשות המים הודיעה היום (שבת) כי הוקדמה ההחלטה על הקצאות המים והוגדלו משמעותית. כעת, ההקצאה לחקלאות במערכת הארצית תעמוד על 305 מיליון קוב - תוספת של 47 מיליון קוב. בשונה מחמש השנים האחרונות, השנה כמות המשקעים הייתה גדולה מהממוצע וגם כמות המים שהגיעה למקורות המים היו טובות.

כמות המשקעים המצטברת בשקלול כלל ארצי לתקופה ספטמבר-פברואר מסתכם ב-130% ביחס לממוצע הרב שנתי לתקופה זו וב-114% ביחס לכל תקופת החורף. ניכרת התאוששות וצמצום חלק מהגרעונות המצטברים שנוצרו קודם לכן בכינרת ובאקוויפרים.

בנוסף על כך, החליטה מועצת רשות המים להגדיל גם את ההזרמות לצרכי הטבע והנוף, ותעביר תוספת של 3 מיליון קוב באזור מעלה הכנרת, ותוספת של 5 מיליון קוב במערכת הארצית. ממדידות של השרות ההידרולוגי ברשות עולה כי בחודש פברואר עלה מפלס הכנרת ב-71 ס"מ, אך עדיין חסר לה 4.05 מטר. כמו כן, גם מאגרי מי התהום והאקוויפרים זכו לעליות מפלסים.

הפופולריים