הזמרת והשחקנית יונה עטרי הלכה לעולמה בגיל 85

הזמרת והשחקנית יונה עטרי הלכה לעולמה בגיל 85
עטרי, מכוכבות הבמה והבידור הבולטות בישראל בשנות ה-50 וה-60, הייתה הבכורה בין ילדי המשפחה. היא הותירה אחריה בן ובת. ארונה יוצב מחר בתיאטרון הקאמרי. אילי גורליצקי נפרד ממנה בכאן רשת ב: "היא הייתה הפרטנרית הגדולה ביותר שזמר או שחקן יכול לקבל". יו"ר אמי: "מוחאים כפיים לאישיות נדירה שלעולם תשאר חלק מאיתנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עטרי ואילי גורליצקי בהופעה בת"א, 1979
צילום: אילנה בלום, לע"מ

הזמרת והשחקנית יונה עטרי נפטרה אתמול (ראשון) בתל אביב בגיל 85. לפני כשבע שנים התאלמנה מבעלה. היא הותירה אחריה בן ובת. ארונה יוצב מחר ברחבת תיאטרון הקאמרי. על מועד הלוויתה טרם נמסרה הודעה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לה בחשבון הטוויטר שלו: "יונה עטרי הייתה מופת של כישרון בכל דבר שעשתה. גדלנו איתה והיא הפכה לחלק מהמורשת הישראלית. היא תחסר לכולנו".


שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "בצער רב קיבלתי את ההודעה על פטירת יונה עטרי. יונה הייתה אחת מאוצרות התרבות שלנו בעולמות הבמה, הקולנוע והטלוויזיה. יונה השתייכה לדור החלוצים בעולם התרבות הישראלי והופיעה על מיטב הבמות שלנו. כשרונה הבולט מצא לו מקום בפנתאון התרבות הישראלי לנצח".

מאיגוד אמני ישראל נמסר: "נפרדים בעצב מאחת השחקניות האהובות בתולדות התיאטרון והבידור הישראלי". יו"ר אמ"י, יענקל'ה מנדל, נפרד מעטרי: "יונה היתה פורצת דרך בתחום שילוב המשחק והשירה, קומיקאית בחסד, חברת אמ"י נאמנה מהיום הראשון שהוקם האיגוד וכלת פרס מפעל חיים של אמ"י. היום אנחנו חבריה עומדים ומוחאים כפיים לאישיות נדירה שלעולם תשאר חלק מאיתנו".

יונה הייתה הבכורה בין שבעת ילדי משפחת עטרי, אחות לגלי ולשוש, שנפטרה לפני 11 שנה. היא עלתה לארץ מתימן עם הוריה כשהייתה תינוקת, וגדלה ברחובות. עם הקמת להקת הנח"ל בשנת 1950, הצטרפה אליה יונה ונחשבה לכוכבת הראשונה שלה. עם שחרורה מהצבא, למדה משחק בסטודיו של תיאטרון הבימה.

עטרי הצטרפה ללהקת "בצל ירוק", ובשנות השישים השתתפה בהצגות ובמופעי בידור שונים, בהם המחזה "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", והמופע "שוק המציאות" שהעלתה יחד עם אילי גורליצקי משירי נתן אלתרמן. לאורך השנים השתתפה גם בסרטים וסדרות, כמו "רחוב סומסום" ו"השכונה שלנו". 

בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, נפרד גורליצקי: "זה פשוט מוזר, בכמה דקות מתכנסות 50 שנה של פעילות משותפת. כל מה שעשיתי בחיי - שלושה רבעים זה בגללה. היא הייתה הפרטנרית הגדולה ביותר שזמר או שחקן יכול לקבל. היא הייתה חכמה על הבמה".

האזינו לריאיון המלא

הפופולריים