אחות אחד ההרוגים בהתרסקות המטוס: "3 ימים לפני היו תלונות שאזור הנוסעים רתח"

"ימים לפני ההתרסקות, אזור הנוסעים רתח"
אחותו של הרוג ישראלי באסון באתיופיה סיפרה שנוסעים דיווחו על רעש מהמנוע. באתיופיה דיווחו היום כי נמצאו הקופסה השחורה של המטוס והמכשיר שמתעד את נתוני הטיסה. שגריר ישראל באתיופיה אמר לכאן חדשות: החשד כעת הוא שציפור שנכנסה למנוע המטוס גרמה להתרסקות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התרסקות המטוס באתיופיה - חלקי מטוס
צילום: צילום: אי-פי

מירב, אחותו של אחד ההרוגים בהתרסקות המטוס באתיופיה אתמול, סיפרה היום (שני) כי לאחיה היו קשרים טובים באתיופיה במסגרת עבודתו וכי היא הייתה "גאה להיות אחותו". היא ציינה כי נודע לה שבטיסה שהייתה ביום חמישי באפריקה, היה חם מאוד באזור הנוסעים והיה רעש מהמנוע". 


"הוא היה אדם מדהים. אני עדיין חושבת שאני בחלום בלהות. אנחנו רק מקווים שיביאו אותו לקבורה בבית", אמרה האחות. היא ציינה לטובה את עבודת משרד החוץ והאשימה את חברת התעופה ב"קלות של המשחק בחיי אדם" לאחר שעלה חשד שהמטוס לא תקין.

שגריר ישראל באתיופיה רפאל מורב אמר היום לכאן חדשות כי החשד כעת הוא שציפור שנכנסה למנוע המטוס גרמה להתרסקותו. באתיופיה דיווחו היום כי נמצאו הקופסה השחורה של המטוס ומכשיר המתעד את נתוני הטיסה.

צוותים של זק"א מישראל ומדרום אפריקה ומשפחות הנספים הישראלים באו לפנות בוקר לאתיופיה לסייע לקונסול ישראל באדיס אבבה לזהות את גופות שני ההרוגים בתאונת המטוס הנוסעים האתיופי. על המטוס היו 157 נוסעים ואנשי צוות, והוא התרסק זמן קצר לאחר שהמריא מאדיס אבבה בדרכו לניירובי שבקניה.

בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה הבוקר את כל צי מטוסי 737-800 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

הפופולריים