ההרוג השני בהתרסקות: שמעון ראם מזכרון יעקב

ההרוג השני בהתרסקות: שמעון ראם מזכרון יעקב
ראם בן 55, אב לחמישה, עבד בחברת "שפרן" ונסע לקניה לנסיעת עסקים בתחומי אבטחה. היום הצטרפה בריטניה לאוסטרליה, סין ומדינות נוספות שקרקעו את מטוס הבואינג 737 8-MAX
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרוגי ההתרסקות באתיופיה
צילום: צילום: איי פי

שמעון ראם, בן 55 מזכרון יעקב, הוא ההרוג הישראלי השני בהתרסקות המטוס שלשום באתיופיה. כך הותר היום (שלישי) לפרסום. ראם, יליד דימונה, עבד בתחום פיתוח אמצעי מיגון ואבטחה. מאז 2018 שימש סמנכ"ל אבטחה בחברת "שפרן". הוא נסע לקניה לנסיעת עסקים בתחומי אבטחה.

שמעון ראם, שנהרג בהתרסקות מטוס "אתיופיאן איירליינס"

משפחתו של ראם סיפרה כי היה איש משפחה למופת ומודל חיקוי והערצה. הוא השאיר אחריו אמא, שבעה אחים ואחיות, רעיה וחמישה ילדים. לאחר ההתרסקות קרקעו כמה מדינות את מטוס הבואינג 737-8 MAX, בהן בריטניה, אוסטרליה וסין. גם באתיופיה הפסיקו את השימוש בדגם. 

אמש הותר לפרסום שמו של הרוג ישראלי נוסף: אבי מצליח, בן 49 ממעלה אדומים, אבא לתאומות ונשוי לנועה, לה ארבעה ילדים. יעל מצליח, בתו של אברהם מצליח אמרה הבוקר כי אביה הרבה לטוס ולעבוד בחו"ל, אך מעולם לא חשש מהטיסות. בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה, בכאן רשת ב, סיפרה מצליח על מצבה הנפשי בעקבות התאונה ואמרה: "אנחנו מפורקים".

יעל מצליח סיפרה כי בפעם האחרונה שוחחה עם אביה במוצאי שבת לפני שטס מישראל לאתיופיה. "הוא תמיד היה טס במוצ"ש וחוזר בשישי בבוקר, כי הוא שומר שבת, אז היה לו חשוב להיות בבית עם המשפחה בשבת. זה היה רגיל, מאז שנולדתי זה שבוע בארץ, שבוע בחו"ל. זה לא היה משהו מיוחד אף פעם ולא דיברנו על זה. היו פעמים שבכלל לא ידעתי שהוא טס ואז פתאום הופתעתי לדעת שהוא לא בארץ".

אתמול סיפרה אחותו של אבי מצליח, מירב, כי לאחיה היו קשרים טובים באתיופיה במסגרת עבודתו וכי היא הייתה "גאה להיות אחותו". היא ציינה כי נודע לה שבטיסה שהייתה ביום חמישי באפריקה, היה חם מאוד באזור הנוסעים והיה רעש מהמנוע". 

"הוא היה אדם מדהים. אני עדיין חושבת שאני בחלום בלהות. אנחנו רק מקווים שיביאו אותו לקבורה בבית", אמרה האחות. היא ציינה לטובה את עבודת משרד החוץ והאשימה את חברת התעופה ב"קלות של המשחק בחיי אדם" לאחר שעלה חשד שהמטוס לא תקין.

שגריר ישראל באתיופיה רפאל מורב אמר אתמול לכאן חדשות כי החשד הוא שציפור שנכנסה למנוע המטוס גרמה להתרסקותו. באתיופיה דיווחו כי נמצאו הקופסה השחורה של המטוס ומכשיר המתעד את נתוני הטיסה.

בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה את כל צי מטוסי 737-8 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

אלה המדינות שקרקעו את מטוסי 737: אירלנד, אתיופיה, הולנד, בריטניה, פולין, גרמניה, צרפת, אוסטרליה, סינגפור, סין, איי קיימן, אינדונזיה, נורווגיה, איסלנד, איטליה, מלזיה, טורקיה,

הפופולריים