יועמ"ש הרבנות הראשית: חשד ל"אי-דיוקים" בפרוטוקול מישיבת מועצה

חשד: פרוטוקול מישיבת מועצת הרבנות הראשית זויף
עו"ד הראל גולדברג פנה למנכ"ל הרבנות הראשית והאשים כי טיוטה שהופצה מישיבה של המועצה בשנה שעברה, ועסקה בשינוי ההסמכה לרבנות – זויפה. בלשכת הרב הראשי דוד לאו השיבו: "כבר לא יכולים לבצע תיקונים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

חשד ל"אי-דיוקים" בפרוטוקול מישיבת מועצת הרבנות הראשית, שעסקה בין השאר בשינוי נהלי ההסכמה לרבנות. היום (שני) פורסם בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב כי היועץ המשפטי של הרבנות הראשית, עו"ד הראל גולדברג, פנה במכתב למנכ"ל הרבנות, משה דגן, שבו הוא מאשים ורומז כי טיוטת הפרוטוקול מאותה ישיבה - שהופצה לאחר שהרב לאו סיים את כהונתו כנשיא מועצת הרבנות הראשית - אינה משקפת החלטות שהתקבלו בדיון.

ישיבת המועצה המדוברת נערכה ב-25 ביוני בשנה שעברה. הרב דוד לאו כיהן אז כנשיא מועצת הרבנות הראשית, ולשכתו היא שהייתה אחראית לפרוטוקול. הישיבה עסקה בכמה החלטות, ובהן שינוי נהלי הבחינות וההסמכה לרבנות. בנוסף, דנו המשתתפים בשינויים בנוסח ההחלטה סביב "תקנות והוראות לרישום נישואין". לפי היועץ המשפטי של הרבנות, הנוסח בפרוטוקול שהופץ לא עולה בקנה אחד עם הנוסח שאישרה המועצה לגבי מינוי רב רושם נישואים.

במכתב שהעביר למנכ"ל, ציין היועץ המשפטי כי כבר התריע בעבר שטיוטת הפרוטוקול שהונחה בפני חברי הוועדה אינה משקפת את ההחלטות שהתקבלו בדיון בחלק מהנושאים. לדברי עו"ד גולדברג, הוא הצביע על "שורה של אי-דיוקים, בלשון המעטה" שנפלו בפרוטוקול שהופץ.

מלשכת הרב הראשי נמסר בתגובה לפרסום בכאן חדשות: "הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, הנהיג כשנכנס לתפקידו לראשונה הקלטה ותמלול של ישיבות מועצת הרבנות הראשית. כל פרוטוקול מקוצר ממאות עמודים של תמלול לעשרות, ונשלח לחברי המועצה וליועץ המשפטי לאישורם. כך גם נעשה במקרה זה. 

"הישיבה התקיימה בתאריך 25.06.18, ואילו מר גולדברג 'נזכר' להעלות את טענותיו רק ב-14.01.19, כאשר הרב לאו כבר אינו מכהן כנשיא מועצת הרבנות. בשל כך, ככל ואכן ישנה טעות כלשהי - אין ביכולתנו לבצע שינויים ותיקונים בפרוטוקול האמור. להבנתנו, נשלחה בקשה למזכיר המועצה כיום להעלות את הדברים בפני חברי המועצה, שהם היחידים היכולים להחליט בעניין".

הפופולריים