"תהיה ילד טוב ותסיים את הג'וינט": הניידת שמגיעה לחולים עד הבית

"תסיים את הג'וינט": הניידת שמסייעת לחולים
אילן התנגד לשימוש בקנאביס, עד שהוא ראה איך זה מחזיר את החיוך לאביו שחלה. אחרי שהוא נפטר, הוא החליט להסיע מטופלים ברכב שלו, ומביא אותם לקבל ייעוץ במרפאה שהקים, ורואה מול העיניים מה הצמח עושה להם. עכשיו נותר רק לחכות ליום שבו הם לא יצטרכו להגיע עד אליו כדי למצוא קצת הקלה | גדולים מהחיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילן גיל
צילום:

אילן גיל התנגד לקנביס וחשב שצריך לעצור את כל מי שדוגל בשימוש חופשי בו. נקודת המפנה הגיעה כשאביו חלה וסבל מכאבים, אחרי כמה ויכוחים הוחלט לטפל בו בעזרת הצמח, ומצבו הרפואי השתפר. מאז חייו השתנו ומרכז עיסוקו הוא תמיכה בחולים המטופלים בקנאביס רפואי.

גיל הקים את "היידה הידרו" בפרדס חנה, חנות לצמחי מרפא למטופלים, בנוסף יש בה גם מרפאה שמטפלת ומלווה מטופלי פוסט טראומה, בעזרת שלושה רופאים מומחים. בצד האחורי של המתחם ישנם אנשים שתפקידם ללוות את אלו שצריכים עזרה בקבלת רישיון לקנאביס רפואי.

היוזמה האחרונה שנולדה לפני כחצי שנה הינה הקנאמבולנס. גיל המיר את רכב ההסעות של אביו והפך אותו למעין אמבולנס לניוד מטופלי קנאביס רפואי שאינם יכולים להתנייד לבד. גיל מספר כי "נכון להיום, אין מטופל שיש לו קושי פיזי להגיע למרפאה ולא יקבל מאיתנו את השירות. מעבר לזה החשיבות המאוד גדולה של האוטו הזה זה העלאת מודעות. לכן החלטנו לכתוב על הניידת הזו "ניידת טיפול מומלץ" במקום ניידת טיפול נמרץ".

"ראינו המון מקרים של אנשים שזה יכול לעזור להם, אנשים שבאמת מצאו בזה תרופה מצילת חיים", מוסיף גיל. "החלום שלי הוא שבני אדם יאפשרו לבני אדם. זה אבסורד אבל זה מה שעוצר את זה, שבני אדם יאפשרו לממש את כל הפוטנציאל התרופתי שגלום בצמח הזה".

הפופולריים