אב המשפחה שביתה נפגע מרקטה: "רצנו לממ"ד"

אב המשפחה שביתה נפגע מרקטה: "רצנו לממ"ד"
דניאל וולף סיפר כי "הכל קרה כל כך מהר, קרו הרבה נסים למזלנו". הוא הדגיש כי הם לא נהגו בהססנות ובזכות כך חייהם ניצלו. יובל, נערה בת 15 שגרה בשכנות, סיפרה: "זה הרגיש כאילו זה עלינו, כאילו יש רעידת אדמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

דניאל וולף, אב המשפחה, שביתה במושב משמרת נהרס מפגיעת רקטה ששוגרה מרצועת עזה ציין היום (שני) כי האזעקה הייתה שקטה והוא שמע אותה משום שהיה בסלון. "זה היה נורא. הכל קרה כל כך מהר, קרו הרבה נסים למזלנו. ברגע שהבנתי שזו אזעקה, רצתי לבנות ולאשתי", סיפר האבא בבית החולים, שם הוא ומשפחתו יישארו להשגחה.


"אבא שלי מסכן - מבחוץ ראה את זה נופל על הבית. לא היינו הססנים, זה כל כך מציל חיים. כל כך חשוב שאנשים לא יקחו את זה בקלות, זה הציל אותנו. ראיתי שהבית לא קיים. לצערי לא יכלתי להגיע לכלבים. הכל היה מפחיד", הוסיף.

יובל, נערה בת 15, תושבת מושב משמרת שגרה בשכנות לבית שנפגע ציינה גם כן שהאזעקה הייתה חלשה והיא לא שמעה אותה. לדבריה, הגישה של הוריה הייתה - "מה הסיכוי שינחת פה?". הנערה סיפרה כי לא הספיקה להגיע לממ"ד. "כשהרקטה נחתה היינו במדרגות, זה היה שני בתים מאיתנו וזה הרגיש כאילו זה עלינו, כאילו יש רעידת אדמה", סיפרה יובל בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם יובל

"לא הבנתי מה קרה, פשוט המשכתי לרוץ יותר מהר. ראיתי את אח שלי הקטן בפינה מבוהל. לא ידענו מה עושים במצב הזה. כשיצאתי החוצה ראיתי שהגיעו הרבה משטרה, אמבולנסים. היה הרבה בלאגן. ראיתי ילדה שהובהלה באמבולנס. טרקטורים פינו את הרקטה והחליטו להרוס את הבית לגמרי כדי שלא יקרוס. שני הכלבים נהרגו", הוסיפה הנערה. 

רולי שוורצבר, תושב משמרת, אמר בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "ליבנו תמיד היה עם תושבי עוטף עזה ועכשיו אפשר להגיד שאנחנו חווים את מה שהם חווים. יצאנו בנס. הייתי במיטה, לא האמנו לאזעקה - חשבנו שזו טעות, שזה לא יכול להיות, אנחנו לא בשום מבצע. לא הגבנו כמו שצריך".

"אני לא רוצה לקשור את העניין הזה לבחירות. ראיתי את שר האוצר משה כחלון, כולם דואגים – יש צרות אז כולם ביחד. אני מצפה שיתקנו את המצב, הגיע הזמן. אי אפשר להתעלם יותר ולהאמין שמה שירו שבוע שעבר לאזור גוש דן זו הייתה טעות וגם היום זו לא הייתה טעות. הם מנסים ומותחים גבולות ולצערי צריך לטפל בזה. אחת השיחות שקיבלנו הבוקר הייתה מעזה, מעובד שעבד אצלי 25 שנה. הוא לא יכול להגיע כבר שנים אבל הוא התקשר ישר, דאג. אני חושב שזה ראוי לציון. לא כולם שונאים", סיפר שוורצבר בריאיון.

הפופולריים