תושב שדרות שביתו נפגע: "הילדים שואלים מה עושים"

תושב שדרות שביתו נפגע: הילדים שואלים מה עושים
אליאב וענונו סיפר כי ילדיו מטופלים אצל פסיכולוג בשל המצב הביטחוני. תושב נוסף של העיר שביתו נפגע מאותה הרקטה הבהיר שלא יעזוב את העיר: "נתגבר על זה". ח"כ ילין - "חמאס מדבר עם הקבינט ואומר לו 'אל תגיבו בחומרה, אנחנו יורים רק על העוטף'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגיעת רקטה בשדרות 25.3.19
צילום: בלי

אליאב וענונו, תושב שדרות שביתו נפגע אמש מרקטה שנורתה מרצועת עזה, סיפר הבוקר (שלישי) על הלילה הקשה שעברה משפחתו. "היה לנו קשה מאוד להירדם בלילה. מחשבות על מה יהיה, מה עושים בבוקר - הילדים שואלים את השאלות האלה", אמר וענונו לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם אליאב וענונו

וענונו סיפר כי ילדיו מטופלים אצל פסיכולוג בשל המצב הביטחוני וכי בדרך כלל, בסבבי לחימה, הוא עוזב את העיר לכמה ימים. "אמרתי לילדים שהכל יהיה בסדר ושזה ייגמר. אנחנו סומכים על הממשלה שיפתרו את הבעיה. כל פעם שיש סיבוב כזה אני פשוט לוקח את הדברים ואנחנו עוזבים את שדרות ליום, יומיים, שלושה. בצוק איתן עזבתי את שדרות לחודש", סיפר.

שלמה מוסקוביץ', תושב שדרות שגם ביתו נפגע מאותה הרקטה סיפר הבוקר: "פתחתי את הדלת וראיתי ראש נפץ. כנראה שזה לא התפוצץ, אם היה מתפוצץ, זה היה מפרק את כל הבית". מוסקוביץ' הבהיר כי הוא לא מתכוון לעזוב את העיר - "לא עזבתי את שדרות כשהילדים שלי היו קטנים, לא אעזוב גם עכשיו. נתגבר על זה".


חבר הכנסת חיים ילין, תושב יישוב בארי - שממוקם סמוך לגבול עם רצועת עזה, תקף הבוקר את הממשלה ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו: "נתניהו רוצה למנוע את המלחמה במחיר שהעוטף הוא בשר תותחים. הירי היה הלילה רק על העוטף – חמאס מדבר עם הקבינט ואומר לו 'אל תגיבו בחומרה, אנחנו יורים רק על העוטף'".

ילין, שמתמודד לכנסת הבאה מטעם מפלגת העבודה, תקף גם את השר נפתלי בנט והאשים אותו כי הוא מחליש את העם. "בנט יורה בתוך הנגמ"ש – שיפסיק להגיד, זה מחליש את העם. אשמת ראש הממשלה שקוראים לנו שמאלנים בוגדים – הקמנו את המדינה", אמר חבר הכנסת.


הפופולריים