הראשון לציון: על משפחות ההרוגים בהתרסקות המטוס האתיופי לשבת עליהם שבעה

"לשבת שבעה על הרוגי התרסקות המטוס באתיופיה"
בית דין מיוחד בראשות הרב יצחק יוסף קבע כי יש לנהוג מנהגי אבלות על ההרוגים היהודים בהתרסקות מטוס "אתיופיאן איירליינס" בתחילת החודש. בפסק הדין נאמר כי הנשים העגונות יותרו בהמשך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרוגי ההתרסקות באתיופיה
צילום: צילום: איי פי

בית דין מיוחד בראשות הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, קבע היום (ראשון) כי על משפחות ההרוגים היהודים בהתרסקות מטוס "אתיופיאן איירליינס" בתחילת החודש לשבת שבעה על קרוביהם ולנהוג מנהגי אבלות. עוד צוין כי הנשים העגונות יותרו בהמשך.

פסק הדין ניתן לאחר כמה דיונים שנערכו בעדויות, מסמכים וממצאים מההתרסקות, שהובאו בפני הדיינים. בנוגע לנשותיהם של ההרוגים, נאמר כי "על אף שיש פנים רבות להיתר להינשא כבר עכשיו, הדבר ידון לאחר סיום זיהוי שרידי הגופות בעוד כמה חודשים".

בהתרסקות המטוס ב-10 במארס נהרגו 157 בני אדם. בין ההרוגים היו שני ישראלים: אברהם מצליח ממעלה אדומים ושמעון ראם מזכרון יעקב. משלחת של זק"א יצאה כבר למחרת לאתר ההתרסקות כדי להביא אותם לקבורה בישראל.

בעקבות ההתרסקות, אתיופיאן איירליינס קרקעה את כל צי מטוסי 737-800 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

הפופולריים