לקראת נחיתה על הירח: החללית ״בראשית״ שלחה תמונות היסטוריות מהחלל

לקראת הנחיתה: תמונות של הירח מהחללית "בראשית"
התמונות צולמו מגובה של כ-470 ק"מ מעל פני הירח, ובהן נראות נדירה של פני הירח בפרספקטיבה שלא ניתן לצלם מכדור הארץ. מחדר הבקרה נמסר כי החללית "נמצאת במסלול מצוין כמתוכנן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונת הירח מהחללית "בראשית"
צילום: צילום: SpaceIL

במהלך תמרון לכידת הירח המורכב שבוצע אתמול (חמישי) בהצלחה על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, החללית הישראלית "בראשית" צילמה תמונות של הירח, תוך כדי הפעלת המנועים ובשיאו של תהליך לכידת הירח. התמונות צולמו מגובה של כ-470 ק"מ מעל פני הירח, ממצלמה היקפית של "בראשית".בתמונה הראשונה, שנשלחה מהחללית לחדר הבקרה בישראל, ניתן לראות את הצד הרחוק של הירח. התמונה מספקת נראות נדירה של פני הירח בפרספקטיבה שלא ניתן לצלם מכדור הארץ. בתמונה זו כדור הארץ מוסתר על ידי הירח. המכתשים הגדולים יותר הנצפים על הירח, הינם מכתשים עתיקים ביותר בני יותר מ-4.5 מיליארד שנים. המכתשים הקטנים יותר הם צעירים יותר. בתמונה הנוספת ניתן לראות את צידו הרחוק של הירח ולצידו כדור הארץ.


עוד נמסר מחדר הבקרה כי לאחר בחינת הנתונים הראשוניים שהתקבלו במהלך הלילה מ"בראשית", על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, עולה כי החללית "נמצאת במסלול מצוין כמתוכנן". במהלך התמרון נצפו בעיות סינוור בעוקבי הכוכבים. הצוותים ההנדסיים בוחנים כעת את ההשפעה על מתכונת הנחיתה. במהלך השבוע הקרוב התמרונים וההכנות האחרונות לנחיתה ייערכו באינטנסיביות.

הפופולריים