סופית: אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

סופית: אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באונ' אריאל
זאת לאחר שהמועצה להשכלה גבוהה הצביעה בעד מתן האישור. השר בנט: "מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוניברסיטת אריאל
צילום: צילום: פלאש 90

סופית: הפקולטה לרופאה באוניברסיטת אריאל תפתח בשנת הלימודים האקדמית הקרובה. כך אישרה היום בהצבעה המועצה להשכלה גבוהה. המועצה כבר אישרה בעבר את פתיחת הפקולטה אולם לפני כחודשיים החליטה הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גובהה לבטל את האישור לפתיחת האוניברסיטה. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה קבע שד"ר רבקה ודמני שהצביעה בעד הייתה בניגוד עניינים מול אוניברסיטת אריאל.

הצבעה המחודשת היום נערכה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה קבע כי מפאת חשיבותה של ההחלטה והשפעות הרוחב הצפויות שלה על לימודי הרפואה בישראל יש לקיים את הדיון נוסף. היום הושלמו ההליכים המחודשים ונקבע כי הפקולטה אכן תיפתח.

שר החינוך ויו״ר המל״ג, נפתלי בנט אמר לאחר האישור: ״מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול של הקמת פקולטה לרפואה באריאל. חברי המל״ג קיבלו החלטה נכונה לטובת מדינת ישראל, שסובלת ממחסור חמור ברופאים. את ההחלטה לפתוח פקולטה נוספת בתחום קיבלתי מתוך ידיעה שאוניברסיטת אריאל עומדת בכל הדרישות והתנאים, כפי שנקבע בשורת החלטות לאורך הדרך.

בנט הוסיף: "עמדנו מול לחצים עצומים של גורמי שמאל בעלי אינטרס, מול קרטל אוניברסיטאי שעשה הכל, הלכה למעשה, כדי לתקוע מקלות בגלגלים. זהו ניצחון השכל הישר על פני האינטרס הצר, ואני גאה בכך. ברכותיי לסטודנטים שיבואו בשערי הפקולטה כבר בשנת הלימודים ה קרובה, הניצחון הזה שלכם״.

הפופולריים